8. ročník hasičskej súťaže o pohár primátora mesta

773x263 hasici_sutaz

Dňa 18. septembra sa areál Strednej odbornej školy techniky a mechanizácie v Hurbanove naplnil hasičmi. Nebolo treba hasiť oheň, ale tento krát voda mala hlavné slovo. Uskutočnil sa 8.ročník hasičskej súťaž o Pohár primátora Hurbanova.


Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili okrem súťažných tímov primátor mesta Peter Závodský, poslanci mestského zastupiteľstva, generálporučík Peter Vojtek a riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Komárne Tomáš Ženiš.

Pozvanie na súťaž prijali aj hasiči z družobných miest, a to z českých Žlutíc a z chorvátskeho mesta Lovran. Epidemiologická situácia a nemožnosť absolvovania tréningov sa podpísalo pod účasť tímov na súťaži. Ale tie družstvá, ktoré prišli neoľutovali.


Výsledky:

V kategórii „ Šport“ bolo umiestnenie nasledovné:

Muži

1. miesto: Imeľ 14:70

2. miesto: Nesvady 15:45

3. miesto: Kozárovce 16:51

Ženy

1.miesto: Česko – Slovensko 26:39

2.miesto: Hurbanovo 30:89

V kategórii „Klasika“ sa družstvá umiestnili nasledovne:

Muži

1. miesto: Kozárovce 20:44

2. miesto: Hurbanovo 20:53

3. miesto: Žlutice 29:77

Ženy

1.miesto: Česko – Slovensko 26:99

2.miesto: Hurbanovo 34:94


Hasiči z družobného mesta Lovran pri príležitosti 5. roku družobnej spolupráce obdržali vyznamenanie za zásluhy rozvoju hasičského športu na medzinárodnej úrovni. Ocenení bol aj veliteľ hurbanovských hasičov Ladislav Kočkovič, ktorý od veliteľa dobrovoľných hasičov okresu Komárno Árpáda Skrivánka obdržal medailu za dlhoročnú prácu v dobrovoľnom hasičskom zbore.

Dobrá nálada okorenená výbornou atmosférou a ochutená vynikajúcim jedlom a podporená šikovnými hasičmi prispela k úspešnému priebehu podujatia. Toto podujatie odštartovalo sériu športových podujatí pripravovaných v rámci hurbanovského týždňa športu, na ktoré vás aj touto cestou pozývame.

Hasičom prajeme veľa športových úspechov, čo najmenej výjazdov a šťastné návraty na hasičskú zbrojnicu.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 22. september 2021, 10:35 hod. | Web@Social Media Administrator