Aké sú možnosti športového využitia v našom meste? Hurbanovský športový týždeň predstavil niekoľko z nich…

773x263 HŠT

Zúčastnili ste sa Hurbanovského športového týždňa? Ak áno, určite ste sa potešili dňom nabitým športovými aktivitami, ktoré Hurbanovo ponúka. Každý si mohol nájsť to, čo mu najviac vyhovuje- zlepšenie kondície, držanie tela, vypracovanie tela či naučiť sa zdravému pohybu. Návštevníci sa mohli zúčastniť buď aktívne, alebo pri niektorých športoch ako diváci.


Hurbanovský športový týždeň odštartoval sobotňajšou Medzinárodnou hasičskou súťažou, ktorú tradične organizuje Mestský hasičský zbor Hurbanovo a nedeľa pokračovala Nordic walkingom a Chi-kungom s Dáškou Mederovou, kde si záujemcovia mohli osvojiť základné techniky zdravej chôdze v krásnom Bohatskom parku.

Pondelok patril fanúšikom ping pongu, ktorých srdečne privítali členovia Fit kid ping pong klubu v telocvični maďarskej základnej školy, v utorok sme si so seniorkami zatancovali pri príležitosti Svetového dňa Alzhemerovej choroby a streda bola na športové aktivity mimoriadne bohatá. Mohli ste sa zúčastniť lukostreľby pod vedením členov združenia Zlatý jeleň, Klub športového karate Hurbanovo privítal nadšencov o tento šport na otvorenej hodine a napokon ste si mohli zaskákať na dynamickom jumpingu s Timi Vargovou.

Svoje brány otvorila štvrtok aj Hurbanovská tančiareň s ukážkami spoločenských tancov pre deti od 5 do 15 rokov a neskôr večer si yogíni príjemne zacvičili s Marcelkou Vidovou na hodine poweryogy. Piatok sme pokračovali tréningom vzpierania, zastrešeným KVST Hurbanovo a neskôr sme sa zúčastnili otvorenej hodiny spoločenských tancov pre deti aj dospelých tanečnej školy Dance 4 you. Obnovené basketbalové ihrisko je pravidelne využívané aj na streetbalové turnaje a jeden takýto obohatil aj športovú sobotu. No a napokon Hurbanovský športový týždeň vyvrcholil futbalovou nedeľou. V zápase dospelých vyhrali naši 4:1 s Nesvadmi. Srdečne gratulujeme!

Veríme, že každý si počas tohto týždňa mohol nájsť to svoje. Našim cieľom bolo pomôcť prezentovať aspoň niektoré možnosti športových aktivít, či už individuálnych alebo zastrešených klubmi, združeniami, športovými nadšencami, ktoré v Hurbanove máme. V Hurbanove máme však ešte aj mnoho iných športových možností- máme výborných volejbalistov, cyklistov, bežcov, aktivity zastrešené CVČ Hurbanovo, slovenskou aj maďarskou základnou školou, a mnohé iné, tak neváhajte, využite pestrú ponuku športového vyžitia a spravte veľký krok k zdravšiemu a šťastnejšiemu životu!


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 29. september 2021, 14:47 hod. | Web@Social Media Administrator