Celoštátne kolo hry Plameň 2022 | Report

773x263_plamen


XIV. celoštátne kolo hry Plameň 2022 sa konalo v dňoch 1.-2. júla 2022 po takmer štvorročnej prestávke v Hurbanove, na štadióne MŠK. Na podujatie prišli mladí hasiči, ktorí sa do tohto kola prebojovali cez krajské kolá, aby si v našom meste zmerali sily a rozhodli, ktoré kolektívy hasičov a hasičiek budú na záver dňa stáť na stupňoch víťazov.


Na slávnostnom nástupe okrem súťažných družstiev stál a rozhodcovský tím, ktorý počas dňa dohliadal na regulárnosť pretekov.

Súťažiacich, trénerov, doprovod ale aj divákov pozdravili primátor mesta Hurbanovo Peter Závodský, prezident DPO SR Pavoľ Ceľuch. Nechýbali ani Tomáš Zanovit predseda Republikovej komisie mládeže DPO SR, starosta družobného mesta ČR zo Žlutíc Václav Slavík, ako aj ďalší významní predstavitelia hasičských orgánov Slovenska.

Súťaž začala už v piatok kráľovskou disciplínou – požiarny útok s vodou, ktorá bola hodnotená samostatne. Prihlásilo sa do nej až 13 tímov. V sobotu po slávnostnom nástupe súťažiacich, vztýčení zástavy s krásnym heslom Bohu na slávu blížnemu na pomoc začali ďalšie disciplíny: požiarny útok s prekážkami a štafeta 400 m s prekážkami. Na trávniku v Hurbanove súťažili najlepší z najlepších, mládežníci, z ktorých vyrastú mnohí hasiči či hasičky. Súťažili nielen srdcom ale aj telom budúceho záchrancu majetku pred ničivými plameňmi ohňa. Výsledky jednotlivých disciplín si pozrite v priložených tabuľkách.

Vyhrať mohli len najlepší, a všetci súťažiaci ukázali prítomným, že aj tento šport je náročný, bez poctivej celoročnej prípravy nie je možné absolvovať jednotlivé disciplíny, ale aj oku lahodiaci, nakoľko aj tribúny štadiónu boli počas celého dňa zaplnené.

Prajeme mladým hasičom veľa športových úspechov, veľa radosti a pocitu zodpovednosti. Dovidenia na ďalších hasičských súťažiach.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 26. júl 2022, 11:01 hod. | Web@Social Media Administrator