Guláš na poľovnícky spôsob | 1. ročník GulášFestu sa konal 5. septembra na strelnici na Konkoly

gulas_uvod_cut

Ako chutí guláš na rôzne spôsoby mohli obyvatelia Hurbanova overiť na vlastných chuťových pohárikoch 5. septembra na strelnici na Konkoly. Konal sa tu 1. ročník súťaže vo varení guláša. V tento krásny slnečný a teplý deň sa mnoho obyvateľov mesta rozhodlo stráviť príjemný deň v tomto prostredí. Strelnica PZ Zelený Háj na Konkoly predstavuje výborné prostredie na organizovanie takýchto podujatí v exteriéri. Po úspešnom Behu hurbanovských šampiónov sa v tomto priestore stretli milovníci jedla.


Do súťaže sa prihlásilo 20 družstiev, ktoré od skorého rána nosili všetky potrebné ingrediencie k úspešnému zvládnutiu prípravy chutného jedla. Poľovníci pre všetky družstvá zabezpečili drevo a pivné sety prepožičali lukostrelci z OZ Zlatý jeleň. O 10,00 hod. primátor mesta Mgr. Peter Závodský spolu s predsedom PZ Zelený Háj Jánom Řimanom otvorili podujatie, všetkých vyzvali k dodržiavaniu protivírusových opatrení a zaželali im úspešný slnečný deň.

gulas_pokrac

Kuchári sa začali točiť okolo kotlíkov, krájali, rezali, strúhali nielen cibuľu, zeleninu ale aj rôzne druhy mäsa. Postupne sa pridávali aj rôzne tajné ingrediencie od korenín, vína, medu, ovocia až po také, ktoré sa nemohli prezradiť. Počas celého dňa pobyt divákov, pomocníkov a záujemcov ozdobovali lukostrelci a poľovníci nielen ukážkami, ale pre záujemcov zabezpečili aj možnosť overenia si vlastných zručností.

gulas_lukostrelci

Po 14,00 hod. nastal ten správny čas, aby zasadla porota. Do súťaže bolo nominovaných 20 vzoriek rôznych gulášov. Bravčový, hovädzí, divinový, kohútí, hríbový ale aj ďalšie ochutnávala trojčlenná porota, ktorá nemala vôbec ľahkú úlohu. Nakoniec rozhodla o nasledovnom poradí: 1. miesto – Zúriví psi, 2. miesto – OZ Zlatý jeleň a 3. miesto – Vad kanok. Všetci ostatní sa umiestnili na 4.mieste. Ako cenu si každé súťažné družstvo odnieslo diplom a krásny červený kotlík. Nechýbala ani cena útechy pre poľovníkov PZ Bohatá, ktorým sa celý kotlík guláša nešťastnou náhodou prevrátil a vylial.

gulas_vytazi

Po vyhodnotení súťaže ešte jednotlivé tíme vychutnávali nielen guláš, lahodné vínko domácich vinárov ale aj hrejivé lúče septembrového slnka. Návštevníci tohto podujatia sa pochvalne vyjadrovali k organizácii, k prostrediu i ku skvelej atmosfére. Tak dovidenia na 2. ročníku gulášfestu, ktorý je naplánovaný na 4. septembra 2021.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 24. september 2020, 13:15 hod. | Web@Social Media Administrator