Hurbanovský beh šampiónov 2022 | Report

HBŠ 2022 slider 773 x 263 px-01


V sobotu 23. júla sa konal už piaty ročník Hurbanovského Behu šampiónov, tento rok v mestskej časti Nová Trstená, ktorá oslavuje sté výročie svojho založenia. Práve preto sme sa rozhodli náš jubilejný piaty ročník usporiadať práve tu. Privítalo nás malebné prostredie tejto skromnej usadlosti bývalých obyvateľov Rajeckej Lesnej. Pre bežcov sme si pripravili dve trasy. Kratšia, s dĺžkou 4 kilometre, viedla chotárom Novej Trstenej a bola takmer rovinatá. Dlhšia trasa, Beh Šampiónov o dĺžke 12 kilometrov, bola veľmi podobná trase, ktorú si niektorí bežci pamätali z roku 2019, kedy bol štart v Bohatej na Mácsik farme počas Westernových pretekov.


Trať bola označená farebnými stužkami a tabuľkami pri potrebe zmeny smeru. Počas trate boli pre bežcov zabezpečené občerstvovacie stanice s dostatkom vody a iontového nápoja. Na kratšej trase jedna a na dlhšej až tri. Každého bežca v cieli čakala pamätná medaila a bohaté občerstvenie vo forme ovocia, zeleniny, zdravých nátierok a koláčov. Nechýbala čapovaná kofola, iontový nápoj a samozrejme dostatok vody.

Prvé tri miesta v každom behu boli ocenené vecnými cenami od sponzorov. Na oboch tratiach sme ocenili nasledovné vekové kategórie: muži aj ženy do 39 rokov, nad 40 rokov, nad 50 rokov a nad 60 rokov. Zvlášť bola ocenená kategória štafety, a to vo formáte 6+6 km. To znamená, že dvaja bežci si rozdelili 12 kilometrovú trasu na polovicu.

Registrácia bežcov začala pozvoľne o 8:00. Bežci sa začali vo veľkom zbierať ale až po deviatej. O 9:30 sa konal krátky workshop o Nordic walkingu s Martou z Komárna, po ktorom nasledovala dôležitá rozcvička a výklad trate. Približne o 9:50 bol odštartovaný detský beh, ktorý sa v Hurbanove teší veľkej popularite, za čo sme veľmi radi. Následne tesne po desiatej bol odštartovaný Beh šampiónov spolu so štafetami. Pár minút po ňom bol odštartovaný kratší beh, ktorý sme nazvali príznačne “Beh storočnica”.

O malú chvíľu po štarte sme v cieli vítali prvých bežcov. Dobiehali postupne od 10:20, kedy pribehol víťaz “Behu storočnica” Kristián Pogány až do dvanástej, kedy s veľkým potleskom pribehol Maroš Kudlík, bežec ktorý nepozná prekážky a napriek svojmu handikepu si u nás vyberá tie najdlhšie trate. Bežci sa tento rok okrem našich tratí museli vysporiadať s až netradične vysokými teplotami a suchom a preto sme rad,i že všetci dobehli v zdraví. A vôbec nevadí, že sme mali trošku nižšiu účasť, ako sme zvyknutí. Dúfame, že sa bežcom a ich doprovodu páčilo a že sa u nás cítili dobre. Srdečné poďakovanie patrí všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, bez ktorých by sme tieto preteky nemohli uskutočniť.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia, najbližšie v lete 2023 v niektorej z dvoch zostávajúcich mestských častí Holanovo a Vék.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 28. júl 2022, 14:26 hod. | Web@Social Media Administrator