Hurbanovský beh šampiónov už po tretí krát

Slider 773 x 263 px - Beh Sampionov 2020

Obľúbený beh medzi amatérskymi bežcami zo širokého okolia Hurbanova sa uskutoční 8. augusta 2020 so začiatkom prvého štartu o 10,00 hod. Tento rok bežcom a ich doprovodu predstavujeme ďalšie z hurbanovských mestských častí, ktorým je prírodné prostredie Konkoľ a Zelený Háj. Areál podujatia sa nachádza pri športovej strelnici patriacej poľovníkom zo Zeleného Hája / odbočka z hlavnej cesty pri hrobke členov rodiny Konkolyovcov/. Dominantou okolia je jazero nachádzajúce sa v mestskej časti Konkoľ, pomenovanej po jednom z najvýznamnejších rodákov nášho mesta, Mikulášovi Konkoly-Thegem.

Trať behu šampiónov má 14 kilometrov a beží sa formou dvoch okruhov behu Zelený Háj, ktorý má 7 kilometrov. Okruh vedie zo strelnice smerom do Zeleného Hája, cez ktorý prechádza po chodníku popri hlavnej ceste. Na konci Zeleného Hája vedie k menšiemu jazierku, popri ktorom sa dostanete už k samotnému jazeru Konkoľ. Okolo jazera sa obieha v smere hodinových ručičiek a dobieha sa do cieľa. Trať behu Konkoľ vedie okolo jazera.

Trate budú značené farebnými stužkami a tabuľkami pri potrebe zmeny smeru. Na trati budú zabezpečené dve občerstvovacie stanice s dostatkom vody. Každého bežca bude v cieli čakať pamätná medaila a občerstvenie. Počet účastníkov je limitovaný vzhľadom na aktuálnu situáciu. Cena štartovného je preto nižšia ako bežne. Pre jednotlivcov s platbou vopred: 5€, žiak/študent: 4€, na mieste: 7€. Pre štafetu platba vopred: 8€ a na mieste: 10€.

Prosíme všetkých o dodržiavanie hygienických opatrení: nosenie rúšok, dezinfekcia rúk a dostatočné odstupy.

Tešíme sa na stretnutie pri registrácii v priestore štartu strelnice Zelený Háj 8. augusta od 8, 00 hod.

Plagat - HBŠ 2020 - A4_565px

Plagát na stiahnutie a tlač:

Hurbanovský Beh Šampiónov 2020 – plagát[4606kB, .PNG]


Zverejnené dňa: 29. júl 2020, 13:35 hod. | Web@Social Media Administrator