Komu sa nelení, tomu sa zelení

773x263 komu_sa_neleni


Pod týmto názvom realizovala svoj projekt neformálna skupina z Novej Trstenej v rámci grantovej výzvy Nitrianskej komunitnej nadácie Tu sme doma finančne podporenej firmou Heineken Slovensko a.s. Predkladateľky Renáta Pastoreková, Monika Juhászová a Andrea Pastoreková v projekte Komu sa nelení, tomu sa zelení si za cieľ stanovili zrevitalizovať verejné priestranstvo v mestskej časti Nová Trstená pri Klube mládeže.


Autorky vytvorili a zabezpečili jednoduchý ale efektný zber dažďovej vody do obrovských džbánov, ktorá sa použije na zavlažovanie záhonov. Zanedbanú časť plochy pred klubom mládeže upravili, osadili zaujímavé sedenie, opravili prednú fasádu budovy, chodníky a vysadili trvalky. Vytvorili zberné miesto pre kontajnery na separovaný odpad. Odpracovali tu za pomoci miestnych obyvateľov množstvo brigádnických hodín, čo sa odzrkadlilo aj vo výsledku ich snaženia.

V rámci odovzdávania projektu, na ktorom sa zúčastnila zástupkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Eva Vargová, zástupkyňa primátora mesta Mária Hamranová a miestni obyvatelia, sa uskutočnila aj krátka prezentácia správneho triedenia odpadu. Praktické rady k separácii ako aj odpovede na otázky prítomným zodpovedal Gabriel Krivanek, odborný referent oddelenia regionálneho rozvoja mestského úradu.

Mestská časť Nová Trstená opeknela a obohatila sa o nový projekt, ktorý bude slúžiť obyvateľom nielen pri udržaní čistoty ale aj pri príjemných posedenia v objatí novej zelene.


Fotogaléria

PRED REALIZÁCIOU:

PO REALIZÁCII:

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 3. november 2021, 13:36 hod. | Web@Social Media Administrator