Naše mesto 2021 | „Mám srdce na správnom meste“

773x263 naše mesto

„Mám srdce na správnom meste“, znie nový svieži slogan, ktorý spája dobrovoľníkov, ľudí s dobrým srdcom, v ich spoločnom zámere – pomôcť našim mestám.


Všetko to začalo, keď Lenka Surotchak, vtedajšia riaditeľka Nadácie Pontis, s nadšením rozprávala kolegovi Paľovi o veľkej dobrovoľníckej akcii New York Cares, na ktorej sa vtedy zúčastnila spolu s viac ako 10-tisíc dobrovoľníkmi. Spoločne skrášľovali, upratovali a menili New York k lepšiemu. „Čo keby sa niečo takéto podarilo aj u nás?“ povedali si. Podarilo sa. Podujatie Naše Mesto prepája firmy, samosprávy a mimovládny sektor s cieľom vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť naše mestá už vyše 15 rokov. Každoročne si tisíce dobrovoľníkov z firiem po celom Slovensku obliekajú rovnaké tričká a v júni sa zapájajú do množstva dobrovoľníckych aktivít darovaním svojho času a práce.

Nadácia Pontis je jedna z najväčších grantových nadácií na Slovensku, ktorá už viac ako 20 rokov prináša pozitívne zmeny a silné spojenia. Podporuje firemnú filantropiu, rozvíja dobrovoľníctvo zamestnancov a pro bono služby pre mimovládne organizácie, presadzuje zodpovedné podnikanie. Strategicky sa sústreďuje na skvalitňovanie vzdelávania a zvyšovanie zamestnateľnosti, odstraňovanie korupcie a netransparentnosti, prekonávanie chudoby a kritických sociálnych problémov, ale aj na vytváranie prívetivejšieho prostredia k ľuďom so znevýhodnením.

Do projektu Naše mesto 2021 sa zapojila aj samospráva nášho mesta. V spolupráci s HEINEKEN Slovensko sme naplánovali skrášlenie okolia Námestia Dr. Miklósa Konkolyho – Thege a to náterom mobiliáru – lavičiek a smetných košov, výsadbu stromčekov ako aj obrúsenie a náter detskej preliezkovej zostavy. Piatok 11. júna sa pred Domom kultúry zišlo 30 dobrovoľníkov z Heinekenu oblečených v bielych tričkách s obrovským srdcom – logo podujatia. Pozdravil ich primátor mesta Peter Závodský a generálny riaditeľ René Kruijt. Nechýbali ani ďalší členovia vrcholového manažmentu, ktorí spolu s dobrovoľníkmi si vyhrnuli rukávy a spolu s nimi šmirgľovali, čistili, maľovali, kopali jamy a sadili stromčeky. Vďaka nim park na námestí opeknel. Dobrovoľníci svojou aktivitou dokázali, že majú srdce na správnom meste a svojou troškou prispeli k tomu, že urobili z nášho mesta lepšie miesto pre život.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 14. jún 2021, 15:23 hod. | Web@Social Media Administrator