Staňte sa aj vy súčasťou príbehu Nitry ako európskeho hlavného mesta kultúry

773x263 nitra


V rámci kandidatúry Nitry na Európske hlavné mesto kultúry roku 2026 pripravilo mesto Nitra množstvo projektov, vďaka ktorým sa môže pozdvihnúť kultúrny život v Nitre a v nitrianskom regióne.


Dobré nápady nestačia. Preto treba šikovných ľudí, ktorí nápady pomôžu zrealizovať.

S uzatvorením prihlášky kandidatúry sa ukončila aj otvorená výzva na umelecké projekty NITRO. Po skvelej odozve sa však rozhodli ju mierne pozmeniť a rozšíriť! Preto ak chcete priložiť ruku k príbehu Nitry Európskeho hlavného mesta kultúry roku 2026, pridajte sa sa do siete NITRO!

NITRO je sieť je pre každého (jednotlivca aj organizáciu), kto má záujem podieľať sa na projektoch rozvíjajúcich kultúrny život v Nitre a nitrianskom regióne. Jej cieľom je vybudovať komunitu ľudí, ktorá bude vzájomne spolupracovať, vzdelávať sa, zdieľať a ostane kultúrne aktívna aj v prípade, že titul nezískame. Zapojte sa do procesu vytvárania spoločnej budúcnosti nášho mesta a regiónu a urobte z Nitry kreatívne miesto pre jej obyvateľov aj návštevníkov. Prispieť môžete nasledovne:

Vlastníte priestor, v ktorom by sa dal zorganizovať koncert, stand-up, čítačka, beseda?

  • Máte skúsenosti s organizovaním kultúrnych podujatí?
  • Ste umelec či umelkyňa a chceli by ste sa zapojiť do kultúrnych projektov?
  • Prípadne by ste radi podali pomocnú ruku ako dobrovoľník?

Ak vás ktorákoľvek z uvedených možností zaujala, neváhajte a pridajte sa! Vyplnením formulára sa pridáte ku kultúrnym nadšencom, vďaka ktorým Nitra vstúpi do novej kultúrnej epochy!

Do siete NITRO sa môžete pridať na tomto linku https://www.nitra2026.eu/nitro/


Zverejnené dňa: 13. október 2021, 16:38 hod. | Web@Social Media Administrator