Streetbasket 2021

773x263 basket

Tak aj v lete 2021 sa napokon podarilo usporiadať v poradí už štvrtý streetbasketbalový turnaj v Hurbanove. Dňa 26. júna sa na Bohatskom ihrisku zišlo dvanásť športuchtivých tímov. Tie sa náhodne rozdelili do dvoch skupín po šesť a v základnej časti hrali systémom každý s každým.


Po odohratí základnej časti prišli na rad individuálne súťaže. V súťaži o najlepšieho strelca bolo úlohou zúčastnených trafiť čo najviac košov z dvanástich pokusov spoza trojkového oblúka. Najúspešnejším bol Sándor Kasznár. V súťaži šikovnosti, ktorá pozostávala z dribligu medzi prekážkami, prihrávkou na cieľ, dvojtaktom na kôš a strelou za tri body sa najúspešnejším stal Zoltán Kartai.

Po individuálnych súťažiach sa začala vylučovacia fáza basketu. Prvý tím z každej zo skupín hral proti štvrtému a druhý proti tretiemu z opačnej skupiny. Do semifinále teda postúpili štyri tímy, ktoré hrali medzi sebou o finále. Do finále postúpili obaja finalisti z minulého roka, tímy James Dean a Tulipán Tapósok z Kolárova. Viac sa tento rok opäť darilo tímu James Dean z Bratislavy, ktorý obhájil prvenstvo z minulého roka. Tentokrát to bolo ale tesne 11:9. Tretie miesto obhájil tím Tako Je z Komárna.

Po finále prebehlo odovzdávanie cien najlepším tímom, ale aj najlepším individuálnym hráčom. Po uzavretí turnaja pokračoval už tradičný Bohatský piknik, na ktorom bola k dispozícii káva od Spaceship roastery, víno od Adama Fabiána a halušky na rôzne spôsoby z Haluškárne. Príhovor k hráčom a ceny prišiel odovzdať primátor mesta Peter Závodský.

Ďakujeme sponzorom za zabezpečenie všetkých cien pre súťažné tímy, ako aj obecenstvu za vytvorenie vhodnej, priateľskej a už takmer domácej atmosféry. Veľmi sa tešíme, že popularita basketbalu v Hurbanove stále stúpa a budeme sa tešiť, ak tomu bude aj v budúcnosti a z nášho turnaja sa stane tradícia.

Matej Hamran, organizátor.


Fotogaléria

https://photos.app.goo.gl/8sHf2xEYBedYS5yGA


Zverejnené dňa: 7. júl 2021, 16:17 hod. | Web@Social Media Administrator