Stretnutie milovníkov motoriek – ECAV, Nesvady a Hurbanovo 2019

motozraz-2019-post


V sobotu 18. mája sa za krásneho slnečného počasia zišli v záhrade pri kostole Evanjelickej cirkvi v Nesvadoch silné stroje. Konal sa tu tradičný motozraz.

Možno v niečom bol predsa netradičný. Medzi motorkárov prišli aj farári a hodnostári Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku, ktorí posvätili motorky a jazdcom zaželali v roku 2019 mnoho šťastných a spokojných kilometrov. Vo svojich rečiach poukázali na potrebu opatrnosti a bezpečnosti, nakoľko množstvo životov vyhaslo na cestách aj vďaka nezodpovednosti mnohých účastníkov cestnej premávky.

Po slávnostnej časti nasledovalo bohaté občerstvenie v záhrade nesvadskej evanjelickej cirkvi, ako aj rozhovory o nadchádzajúcich plánoch a cestách, ktoré budú milovníci silných strojov absolvovať či spoločne, či jednotlivo, ale určite na dvoch kolesách.

Popoludní sa jazdci vybrali na cesty nášho okresu. Dlhočizný had sa zastavil aj na krátkej zastávke v Hurbanove na Fialkovej ulici pri kostolíku evanjelickej cirkvi. Po občerstvení sa v doprovode polície pomalá jazda motoriek presunula opäť do Nesvád, kde sa jazdci dohodli na ďalších spoločných stretnutiach, výjazdoch a akciách, kde budú v spoločnosti svojich dvojkolesových tátošov tráviť voľné chvíle. Zaželajme im aj my veľa šťastných a úspešných kilometrov, aby svojich miláčikov ovládali tak, aby sa ich jazdy končili každý deň šťastne, a aby svojou jazdou neohrozovali svoje a ani životy ďalších a každý výjazd sa skončil bezpečne.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 27. máj 2019, 13:16 hod. | Web@Social Media Administrator