Únia žien v Bohatej slávila Medzinárodný deň žien | Zo života v našom meste

„Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čaro i krásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez žien by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd, či ako srdce bez lásky.“


8. marec – Medzinárodný deň žien je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40.000 newyorských krajčírok v roku 1908, ktoré bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Tento sviatok si každoročne pripomínajú aj členky Únie žien v Bohatej. V nedeľu 3.marca sa v kultúrnom dome v Bohatej zišlo takmer 50 členiek, aby si pri príjemnom posedení pripomenuli svoj sviatok. Po úvodných slovách predsedníčky Márie Gyarmatiovej kyticu kvetov vo forme básní, piesní, tancov a scénok odovzdali žiaci miestnych základných škôl, Základnej umeleckej školy a Centra voľného času. Po krásnom kultúrnom programe všetkým ženám, dievčatám, matkám i slečnám zaželal krásny sviatok žien primátor mesta Peter Závodský. Po zhodnotení činnosti za rok 2018 a finančnej správe nasledovali družné rozhovory pri chutných zákuskoch a káve. Každá členka Únie žien si ako spomienku na tento deň odniesla kvetinku.

Želáme našim ženám pevné zdravie, veľa radosti a spokojnosti v rodinách a ešte mnoho úspechov v práci Únie žien.

FOTOGALÉRIA:

Zverejnené dňa: 18. marec 2019, 11:33 hod. | Web@Social Media Administrator