Valentínska kvapka krvi darovaná s láskou | 14. Február 2024 | Report

773x263_valentínska_kvapka_krvi


V stredu, 14.februára 2024 sa začal 29. ročník Valentínskej kvapky krvi, kampaň Slovenského červeného kríža zameranej na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi. Do kampane sa zapojil aj Miestny spolok slovenského červeného kríža v Hurbanove. Dňa 21.02.2024 s láskou pripravili ďalšie kolo darovania krvi. Tento rok sa vstupuje do kampane so sloganom: „ Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí“.


Darcovstvo krvi symbolizuje nezištnú pomoc nielen blízkym, ale komukoľvek kto to potrebuje. Veľmi sa tešíme, že životodarnú tekutinu prišlo darovať 36 darcov krvi, z toho boli 4 prvodarcovia. Všetkým darcom – našim hrdinom, patrí obrovské ďakujem.

Tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi pomohlo zorganizovať sponzorsky Bravo Taxi Hurbanovo, ktoré zabezpečilo darčeky pre našich darcov krvi a chutné občerstvenie. Vďaka patrí za podporu aj Pendule s.r.o. a Bagetérii Gusto s vinotékou. Ďakujeme každému kto sa akokoľvek pričinil a pomohol, aby Valentínske darovanie krvi 2024 bolo úspešné a prebiehalo vo vynikajúcej atmosfére. Vďaka patrí predsedníčke MS SČK Ildikó Pavlíkovej, ktorá spolu s výborom sa zakaždým postará aby darca vedel, že je veľmi dôležitý a že si ho nesmierne vážime.

Darcov krvi prišla pozdraviť zástupkyňa primátora mesta RNDr. Mária Hamranová, popriala darcom dobré zdravie a ďakovala im za mnohonásobné darovanie krvi. Srdečne sa zvítala aj so 4 prvodarcami. Najbližšie darovanie krvi sa v Hurbanove uskutoční dňa 19.06.2024.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 1. marec 2024, 10:11 hod. | Web@Social Media Administrator