Vďaka čomu bol aj tento rok Hurban market čarovný? Vďaka vám!

773x263_HM4_clanok


Už pár dní pred marketom sme sledovali počasie a pozerali asi 5 zdrojov, aby sme sa vždy priklonili k tej najpriaznivejšej predpovedi dúfajúc, že ona je tá, čo sa vyplní. Hurban market totiž berie so sebou aj akúsi zodpovednosť za všetkých predajcov, dobrovoľníkov a osoby realizujúce aktivity- aby sa šikovným remeselníkom, tvorivým a kreatívnym dušiam oplatilo prísť. A nehovoríme len o finančnej stránke, ale najmä o tom, že pre každého jedného participujúceho je dôležitý skutočný kontakt s ľuďmi, ich spätná väzba či uznanie. Vedomie, že hodiny, ktoré venovali tvorbe niekto ocenil a ich tvorba prináša krásu nášmu svetu.


Bol tento ročník náročnejší? Áno, aj nie. Kvôli počasiu sa odhlásilo 15 predajcov (čo je úplne pochopiteľné, keďže niektorí nemajú stany a ich výrobky nemôžu zmoknúť), na poslednú chvíľu sa odhlásil aj dodávateľ občerstvenia, na ktoré sme sa tak tešili. No všetko zlé sa na dobré obrátilo, keď ste prišli vy- ľudia, ktorí prišli napriek všetkému podporiť šikovných tvorcov, nakúpiť domáce mňamky, ručne robené dekorácie, šperky, kozmetiku, hračky, šaty, dobroty zo salaša či zo záhrady.

Klasicky bol Hurban market spojený s mimoriadne úspešnou burzou kníh, burzou platní a SWAPom šiat, na ktorý prichádza čoraz viac ľudí a (takmer) zadarmo a ekologicky si obnovujú svoj šatník. Výstava Pála Sedliaka s názvom „Digitálne erózie“ bola umiestnená vo vestibule a krásne dotvorila umeleckú časť Hurban marketu. Novinkou bolo environmentálne bábkové predstavenie „ Na Zemi, dobre mi,“ ktoré všetkým vyčarilo úsmev na tvári. Veľmi sme sa potešili, že sme mohli využiť aj podsedáky a tulivaky zakúpené z projektu, ktorý podporil Fond na podporu umenia, rovnako ako aj realizáciu predstavenia, na ktoré bol vstup zadarmo  Tanečná škola Ghetto Art Complex z Nových Zámkov tiež obohatila program, keď predviedla street dancove tanečné choreografie.

Slovenský Ed Sheeran, tak prezývajú slovenského speváka, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Christián Forgáč. Hoci mnohí návštevníci ho nepoznali, po Hurban markete si ho určite zapamätajú, keďže je len otázkou času, kedy bude vystupovať na veľkých pódiách. Jeho vystúpenie bolo realizované vďaka podpore Nadácie ZSE, rovnako ako aj hračky, s ktorými sa deti i dospelí mohli zahrať vo veľkej sále.

Priatelia, opäť vám ďakujeme za to, že ste prišli a za energiu, ktorú ste dali Hurban marketu.

Pretože PRÁVE VY STE HURBAN MARKET ;-)


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 21. september 2022, 11:54 hod. | Web@Social Media Administrator