Výročná členská schôdza Únie žien

template-slider


Vyjadriť žene, že je výnimočná a vzácna nie je nikdy zbytočné. Tento deň sa oslavuje preto, že silné ženy v minulosti bojovali za svoje práva. Žena, jemná, nežná no silná a nezastaviteľná.


Celé to začalo v New Yorku, v roku 1908, kedy 40 000 newyorských žien začalo boj za rovnoprávnosť. Bojovali za právo žien voliť, za 8 hodinový pracovný čas, za lepšie pracovné podmienky. Deň žien je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN na 8.marca, ktorý sa ustálil až po prvej svetovej vojne v roku 1917. Sviatok sa veľmi rýchlo rozšíril.

Prvý sviatok MDŽ v ČSR sa konal v roku 1921. O rok neskôr už tento sviatok nadobudol masový charakter a oslavoval sa všade. Počas druhej svetovej vojny bol MDŽ zrušený, posledný sa konal v roku 1938. Po roku 1945 bol MDŽ znovu obnovený. Aj členky Únie žien v Hurbanove sa stretli 12. marca na svojej výročnej schôdzi, aby si spoločne tento sviatok pripomenuli. V úvode ich pozdraviť prišli speváčky z DFS Rosnička zo ZŠ Hurbanovo ako aj členky seniorských tancov. Po správe o činnosti a správe o hospodárení nasledoval príhovor primátora mesta Petra Závodského. Ženy dostali aj krásne kvetinové dary. Pri výborných zákuskoch a šálke kávy posedeli vo vzájomných rozhovoroch až do neskorého popoludnia. Želáme im ešte veľa radostných chvíľ, veľa zdravia a pochopenia nielen v kruhu rodiny.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 20. marec 2023, 11:27 hod. | Web@Social Media Administrator