Výstava v ZUŠ

773x263_vystava_v_zus


ZUŠ Hurbanovo a OZ Artcentrum organizovalo 9. decembra v Galérii ZUŠ vernisáž výstavy. V úvode žiačka ZUŠ Petra Švataráková zaspievala známy vianočný hit. Kurátorka výstavy akad. sochárka Rozália Darážová vyjadrila svoju radosť, že po trojročnom virtuálnom pôsobení, odstavení od normálnej výstavnej činnosti sa skupine podarilo zorganizovať výstavu.


Privítala hostí, medzi nimi predstaviteľov mesta ako aj vystavovateľov a ich priateľov. Medzi vystavujúcimi bola Gabriela Godová, ktorá vystavuje rôzne keramické hlinené kombinácie a glazúry, ktoré pripravila v špeciálne pre redukciu raku technike. Magdaléna Serbáková vystavuje keramické objekty vypálené v raku technike pod názvom Babylon, prezentuje aj svoju maliarsku techniku.

Obrazy sú inšpirované intímnymi zákutiami, pohľadmi z mikrosveta záhrady a dvora a vyznačujú sa živou farebnosťou. Juraj Svitek predstavuje svoje keramické nádoby a dózy malých i veľkých rozmerov kombinované často s drevenými doplnkami. Daniel Szalai vystavuje výber zo svojej textilnej tvorby a koláže vytvorené pri príležitosti 500. výročia Magellanovej cesty. Tímea Szalai Golasz predstavuje sériu portrétov, ktoré predstavujú typy hláv, ktorými maliarka vyjadruje svoje nálady prostredníctvom ostrých až kontrastných farieb.

Emőke Szilva vytvorila sériu keramických misiek, kde vyjadruje kontrasty medzi mäkkosťou prírodných foriem a tvrdosťou kameňa. Ilona Szilva vytvorila misky s odtlačkami jemných štruktúr s ostrým kontrastom šamotovej tehly. Práce dotvorila glazúrami v technike raku. József Szilva vystavuje sériu ženských hláv, ktoré sú nositeľmi maliarovho vzťahu ku kráse, poézii a obdivu majstrovských diel. Rozália Darážová voľne pokračuje v témach série hláv zvaných Zlí chlapci. Vytvorila aj plakety v rôznych kombináciách s jednoduchými črtami. Postavy otrhaných prorokov sú zo série mytologických postáv.

Ďakujeme umelcom za znovuvrátenie výstav do nášho mesta a prajeme im veľa umeleckých inšpirácií. Výstava je k dispozícii pre záujemcov do konca kalendárneho roka, v prípade záujmu je možné si odniesť aj katalóg Artcentra na rok 2022.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 13. december 2022, 10:00 hod. | Web@Social Media Administrator