Zamestnanci mestského úradu sa postarali o stromčeky

773x263 sadenie_stromcekov


Stromy sú pľúcami zeme. Zeleň v meste predstavuje oázu oddychu, relax, miesto kde je možné odbúrať stres, ukryť sa pred ostrými lúčmi slnka.


Stromy zlepšujú obývateľnosť našich miest a sú kľúčovým prvkom mestskej zelene. Vytvárajú zdravšie a šťastnejšie komunity, stabilizujú podnebie, udržiavajú v krajine vodu, znovu nás spájajú s prírodným svetlom a poskytujú základné biotopy pre voľne žijúce zvieratá.

Pri výsadbe stromov je dôležité postarať sa aj o okolie stromov. Jedným z nich je aj tzv. závlahová misa. Závlahovú misu je potrebné udržiavať minimálne po dobu dvoch rokov a ďalej potom po celú dobu, kedy je vykonávaná zálievka. Hnojenie sa vykonáva len v nevyhnutnom rozsahu v závislosti na obsahu živín v pôde. Zamestnanci mestského úradu vysadili na jar v areáli ľadovej plochy viacero stromčekov. Nezanedbali ani starostlivosť o nich.

Začiatkom júla sa zorganizovala pracovná brigáda, počas ktorej sa vytvorili zálievkové taniere okolo stromov, stromčeky sa prihnojili prírodným kompostom, poliali odstátou vodou a na koniec sa okolie zasypalo mulčovacou kôrou. Zamestnanci mestského úradu odviedli pekný kus práce a tým prispeli k tomu, že všetky stromčeky v tomto areáli budú poskytovať chládok pri športových a kultúrnych podujatiach prebiehajúcich na tomto priestore.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 22. júl 2021, 14:41 hod. | Web@Social Media Administrator