Zaži čisté jazero v Hurbanove

konkol_pupak_565px

Mesto Hurbanovo v spolupráci s Inštitútom pre ľudské zdravie sa zapojilo do celosvetovej akcie pod názvom „River cleanup – Zaži čisté jazero“. Cieľom tejto akcie je očista nášho životného prostredia. Do projektu sa zapojilo množstvo dobrovoľníkov, organizácií, samospráv. Nechýbali medzi nimi ani zamestnanci Mesta Hurbanovo, ktorí sa zamerali na jazero Konkoľ v Hurbanove a jeho okolia.

Jazero Konkoľ je zaujímavý svojím príjemným prostredím, ktorý občania mesta ale aj zo širokého okolia s obľubou navštevujú s cieľom rekreácie, športu a rybolovu. Bohužiaľ je toto miesto obľúbeným revírom aj pre znečisťovateľov, ktorí svoje odpady vynášajú do prírody. Našťastie žije medzi nami veľa ľudí, ktorým záleží na životnom prostredím v ktorom žijeme všetci spolu a sú ochotní obetovať svoj voľný čas s cieľom zachovania čistých vôd a prírody.

konkol_1 - cut_565px

Na čistení jazera Konkoľ sa každoročne podieľa aj hurbanovská základná škola, ktorej zamestnanci, žiaci a rodičia pri príležitosti Dňa vody čistia brehy jazera. Tento rok sa ale táto akcia nemohla uskutočniť z dôvodu výskytu vírusu COVID-19 a prerušenia vyučovania. Mesto Hurbanovo tak prevzalo štafetu, aby sa čierne skládky nerozšírili a svedomití občania mohli naďalej využívať príjemné čisté prostredie na regeneráciu a odpočinok.

Počas júnovej soboty dobrovoľníci, hlavne zamestnanci mestského úradu, nazbierali smeti ktoré zaplnili dva prívesy. Predstavovalo to približne 30 vriec zmiešaného komunálneho odpadu a niekoľko kusov objemného odpadu.

Ďakujeme všetkým zúčastnením, aj všetkým ktorí sa na fotky nezmestili.

20200615_091233 - cut

Fotogaléria


Zverejnené dňa: 8. júl 2020, 15:53 hod. | Web@Social Media Administrator