Hurbanovskí lukostrelci si zmerali svoje sily s lukostrelcami 13 štátov z celej Európy | Majstrovstvá Európy 2019

V dňoch 18. až 24. augusta 2019 sa uskutočnili Majstrovstvá Európy v 3D lukostreľbe vo Varíne. Prvýkrát hostila takúto významnú lukostreleckú súťaž Slovenská republika. Našu krajinu na súťaži reprezentovali aj piati lukostrelci z Hurbanova – Daniel Leczkési, Peter Leczkési, Rudolf Michalčík, Norbert Štifner a Juraj Svitek.

3d-archery-majstrovstva-europy-2019

V prvé dva dni majstrovstiev 18. a 19. augusta prebiehali kontroly lukostreleckého vybavenia súťažiacich pod dohľadom zahraničných rozhodcov. Večer 19. augusta sa konal otvárací ceremoniál v centre Varína, kde súťažiaci prichádzali na námestie zoradení podľa krajín. Podujatia sa zúčastnilo vyše 600 lukostrelcov z 13 krajín.

Organizátori pripravili 4 prvotriedne súťažné trate v krásnej prírode Malej Fatry. Na každej trati bolo umiestnených 28 terčov. Na každý terč na trati bol povolený jeden výstrel. Súťažiaci boli rozdelení podľa kategórií lukov, veku a pohlavia. Lukostrelci absolvovali svoju trať vo vopred určených skupinkách. Nasledujúci deň sa súťažilo na ďalšej trati, takže každý lukostrelec počas troch súťažných dní strieľal na troch rôznych tratiach. Po troch dňoch sa určilo poradie a šiesti najlepší strelci z každej kategórie sa zúčastnili sobotňajšieho finále.

Z našich hurbanovských lukostrelcov sa najlepšie umiestnil Daniel Leczkési (kladkový luk), ktorému len o vlások uniklo 3. miesto. Rudolf Michalčík (reflexný luk) obsadil vo svojej kategórii 13. miesto, Norbert Štifner(tradičné a jazdecké luky) 17. miesto, Peter Leczkési (kladkový luk) 23. miesto a Juraj Svitek (longbow) 20. miesto.

Našim hurbanovským lukostrelcom, členom občianskeho združenia Aranyszarvas ÍE Ógyalla – LZ Zlatý jeleň Hurbanovo, blahoželáme a ďakujem za krásnu reprezentáciu nielen občianskeho združenia, ale aj mesta Hurbanovo. Ďakujeme všetkým, ktorí výpravu podporili. Pre všetkých zúčastnených to bol jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Priniesli si nie len skúsenosti z veľkej medzinárodnej súťaže, ale aj motiváciu k ďalším tréningom a súťažiam doma i v zahraničí.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 13. september 2019, 14:59 hod. | Web@Social Media Administrator