Beseda so spisovateľkou Kristínou Mišovičovou

beseda-cover


Spisovateľka Kristína Mišovičová sa narodila v Bratislave, neskôr sa presťahovali so svojou rodinou, manželom a dvomi deťmi na Záhorie, do dedinky Sekule. V súčasnosti pracuje na obecnom úrade, kde má na starosti organizovanie rôznych kultúrnych akcií a chod miestnej knižnice. Doposiaľ sa venovala tvorbe pre dospelých, napísala 5 románov: Nezabudni milovať, Keď raz pochopíš, Len láska pozná odpoveď, Vráť mi moje sny a Čakanka.

Vzhľadom na jej veľký vzťah k deťom ako i fakt, že sama je matkou dvoch malých detí, rozhodla sa napísať aj knižku, ktorá by potešila a rozveselila práve túto vekovú kategóriu.

A tak z jej pera vyšla prvá detská kniha Decká z mesta sa (ne)vedia biť. Je to malé knižné dielo, ktoré pritiahne k čítaniu aj tie deti, pre ktoré bolo doteraz čítanie strašiakom. Je písaná veľmi ľahkým, zrozumiteľným a vtipným štýlom, blízkym detskému čitateľovi.


/Hurbanovo, 29. apríl 2019/ Autorka zavítala do mestskej knižnice v Hurbanove, kde sa stretla s detskými čitateľmi, žiakmi ZŠ Nám. Konkolyho Thege. Deti počúvali príbehy protagonistov, žiakov 4. B triedy Petríka Slaninu a Sama Kamenického. Za ich večné šarvátky im riaditeľ školy vymyslel tvorivý trest: vytvoriť spoločný projekt, v ktorom zmapujú les. Dedina – mesto, príroda – digitálne technológie, pohyb na čerstvom vzduchu – napchávanie sa a leňošenie. To sú kontrasty, ktoré rozvíjajú každý nový príbeh. Dvoch nepriateľov spojí spoločný cieľ a ak ho chcú dosiahnuť, musia spolu komunikovať. Spočiatku im to ide ťažko. Petríkovi pri turistickom výkone dodajú čipsy potrebnú energiu a okrúhly Samo ich vymení za diétne ovocie, lebo zistí, že prospieva jeho zdraviu. V knižke je všetko dávkované akurátne, zábava, múdrosť, poučenie, emócie, to všetko na podklade pútavého príbehu. A ako to so Samkom a Petríkom skončí? To sa dozviete, ak si knižku sami prečítate.

Žiaci školy pani spisovateľku počas besedy zahrnuli množstvom zaujímavých otázok, zaujímali sa o pokračovanie a ďalšie príbehy chlapcov, ako aj o dievčatách, ale aj zaujímali sa o témy praktické ohľadom tvorby, písania, ilustrácií knižky. Pani spisovateľka ich pochválila za ich aktívny prístup a zaujímavé námety zaželala im veľa krásnych chvíľ pri oddychu a čítaní knižiek našich slovenských spisovateľov.

Ďakujeme pani spisovateľke za príjemné rozprávanie, množstvo nových informácií a želáme jej veľa tvorivých nápadov, myšlienok a mnoho ďalších knižiek na poličky našich knižníc.


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 9. máj 2019, 15:03 hod. | Web@Social Media Administrator