23 skvelých a odvážnych ľudí, z toho 9 žien a 14 mužov prišlo darovať to najvzácnejšie | Chýba nám červená – darovanie krvi 2019

darovanie-krvy-poster


25. apríla sa uskutočnilo prvé Darovanie krvi v Hurbanove za rok 2019. Pre darcov krvi a nemocničný personál transfúznej a hematologickej stanice Komárno to boli nové priestory, Centrum voľného času.

Prví darcovia prišli hneď skoro ráno, aby si vychutnali ticho, švitorenie vtáčikov a pokoj zelenej farby parku. Darcovia, po vyplnení dotazníka, absolvujú kontrolný odber a pohovor s pani doktorkou. Ak je všetko v poriadku, nasleduje samotný odber krvi. Bohužiaľ, nájdu aj takí, ktorých krvné testy nedovolia darovať krv. Ostatní darcovia sa ocitnú v rukách šikovných a profesionálnych sestričiek, ktoré ich posmelia, zabavia, porozprávajú sa s nimi, aby sa nakoniec všetci cítili komfortne. Aprílový odber môžeme zaradiť medzi úspešné.

Skvelých a možno aj odvážnych 23 ľudí, z toho až 9 žien a 14 mužov prišlo darovať najvzácnejšiu tekutinu – krv, za čo im patrí veľké ďakujeme!

Najbližší termín darovania krvi v Hurbanove je 21. august 2019.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 14. máj 2019, 13:13 hod. | Web@Social Media Administrator