Emócia, pohladenie hudby, ľahkosť vína, sloboda a krása. To zosobňoval Večer básní, hudby a vína.

Prečo je v slove umenie ukryté nie? Možno, keby sa volalo umeáno, bolo by to pre umelcov ľahšie. A čo pre Vás znamená umenie? Slobodu? Sebavyjadrenie? Relax? Čokoľvek to je, počas sobotňajšieho Večera básní, hudby a vína, ste to určite pocítili.

IMG_4721_uvod_cut1


Poetickú atmosféru letného večera na terase Domu kultúry dotvárala krásna výzdoba- nainštalované svetielka a vlajky nad hlavami návštevníkov, sviečky na stolíkoch, kvety, a voňavé víno od našich lokálnych vinárov. Návštevníci mohli degustovať medailovú Frankovku modrú od vinára Pavla Zelenáka alebo výborné Rulandské biele od Attilu Darázsa.

vino_cut2

Večerom nás postupne sprevádzali šiesti trnavskí básnici zo Spoetiky, ktorí predniesli svoju autorskú tvorbu v sprievode živej hudby. Čo je vlastne Spoetika? Je to kolektív básnikov, skladateľov, hudobníkov a vizuálnych umelcov. Vystúpenia Spoetiky sa skladajú z básnickej projekcie, autorskej poézie v sprievode hudby, hudobných vystúpení a časti s názvom „Smieš pridať svoj verš,“ kedy diváci môžu zdieľať svoju tvorbu.

IMG_4750_cut1

Emócie a krehkosť bytia otvorené v každom návštevníkovi vďaka osobným spovediam básnikov boli vystupňované magickým hudobným vystúpením hudobného dua Sel Sounds. Sestry Karolína (texty, spev) a Margaréta (hudba, gitara) vďaka jemnej ženskej energii dotvorili čaro tohto večera, spôsobili husiu kožu a dojatie.

IMG_4764_cut3

A my ďakujeme Všetkým divákom, ktorí umeniu povedali ÁNO, Spoetike, Sel Sounds za nádherný zážitok a zamestnancom mesta a ochotným ľuďom za spoluprácu.

Tešíme sa na ďalšie umenie(áno) na budúce.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 8. september 2020, 9:36 hod. | Web@Social Media Administrator