Dňa 17. augusta sa konal už 2. ročník bežeckých pretekov s názvom Hurbanovský Beh šampiónov

Dňa 17. augusta sa konal už 2. ročník bežeckých pretekov s názvom Hurbanovský Beh šampiónov. Beh bol organizovaný hurbanovskými nadšencami behu v spolupráci s členmi OZ Priatelia koní a westernu Hurbanovo – Bohatá. Tento krát sa organizátori rozhodli predstaviť ďalšiu krásnu časť prírody mesta, konkrétne okolie Bohatej.

Pre bežcov boli tento krát pripravené tri trate. Prvá, najkratšia merala 4 km a dostala názov Vinice, nakoľko prebiehala cez miestne vinohrady a vinice. Druhá pod názvom Kamenica merala 8 km a jej otáčka bola práve v Kamenici. Tretia, najdlhšia trať mala 12 km a prechádzala cez Dulovce, Novú Trstenú a časť Bohatej. Táto hlavná trať dostala názov Beh šampiónov.

beh-sampionov-565-2

Registrácia prebehla na ranči Wanted Star, bývalej Mácsik farme. Ranč bol od obeda hostiteľom aj pretekov vo westernovom jazdení. Registrovať sa stihlo rekordných 154 bežcov. Každý registrovaný bežec dostal balíček, ktorý obsahoval chrumky od firmy Namex s.r.o., ovocný Day Up od firmy Novofruct s.r.o., lístok na nápoj a štartovné číslo s čipom. Na úvod nechýbala rozcvička, po ktorej už bolo všetko pripravené na štart. O 10:00 hod. vyštartovali bežci na najdlhšiu trať a zároveň s nimi aj prví členovia štafiet. Pomyselný štafetový kolík vo forme čipu na meranie času si s druhým bežcom štafetári vymieňali v Dulovciach. Pre bežcov boli pripravené 3 občerstvovacie stanice s vodou a iontovým nápojom. Pár minút po štarte Behu šampiónov bol odštartovaný kratší beh Kamenica a nakoniec sa odštartoval aj najkratší beh Vinice. Nechýbal ani takzvaný Beh juniorov, teda beh pre deti do desať rokov. Deti mali za úlohu prebehnúť 400 metrovú trať. Po ich dobehnutí do cieľa už začali pribiehať aj najrýchlejší bežci. Každý bežec po prebehnutí cieľovej pásky dostal krásnu účastnícku medailu so stužkou farby daného behu. V cieli sa všetci bežci mohli posilniť bohatým občerstvením vo forme zdravých zeleninových nátierok s chlebíkom, nechýbal široký výber ovocia a zeleniny a v neposlednom rade chutné koláčiky.

Všetci umiestnení v každom behu štyroch vekových kategórií dostali diplomy a balíček s cenami od sponzorov. V balíčkoch sa nachádzali poukazy na kúpalisko v Patinciach a novootvoreného kúpaliska v Nesvadoch, lampy a čelovky, koreniny, káva, sviečky, víno, slané a sladké pochutiny, kozmetika a ceny od ďalších sponzorov. Nechýbalo ani tradičné fyzioterapeutické poradenstvo, ako aj masáže boľavých častí. Pre ženy bolo pripravené kozmetické poradenstvo a aj líčenie známou kozmetikou.

beh-sampionov-poster565

Treba spomenúť, že medzi bežcami nechýbal ani 30 násobný majster Slovenska Imi Magyar, účastník 86 maratónov Gejza Kelle, ale aj viacerí starší bežci, ktorí už majú vyše sedemdesiat rokov. Veľký potlesk a obdiv divákov si zaslúžil Maroš Kudlík, ktorý si aj napriek svojmu handikepu zvolil najdlhšiu trasu a zdolal ju za 1:47 hod. Získal špeciálnu cenu Šampión šampiónov. Ďalšiu, špeciálnu cenu Andreja Hamrana pre najrýchlejšieho bežca od starostu Duloviec, získal ten, ktorý ako prvý pribehol do obce Dulovce. Vybehal si ju Imi Magyar. Najrýchlejšia žena, Lucia Janečková, získala cenu primátora mesta Hurbanovo Petra Závodského. Najrýchlejší Hurbanovčan, Richard Bugáň, si taktiež vybehal špeciálnu cenu. Po rozdaní všetkých cien bežci ešte dlho debatovali pri chutnom občerstvení, hodnotili trate a plánovali ďalšie spoločné bežecké akcie.

Ďakujeme všetkým bežcom, ktorí prišli a podporili Hurbanovský Beh šampiónov, všetkým sponzorom za zabezpečenie krásnych cien, dobrovoľníkom, ktorí nezištne pomohli nielen s prípravou, ale hlavne so samotnou realizáciou pretekov, ako aj majiteľom ranču za poskytnutie priestorov. Dovidenia na Hurbanovskom Behu šampiónov v roku 2020!

Text a foto: Matej Hamran


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 12. september 2019, 11:41 hod. | Web@Social Media Administrator