Podujatie Hurbanovský športový týždeň malo minulý týždeň svoju premiéru. Prilákalo množstvo záujemcov, ktorí sa zoznámili s rôznymi typmi športov a cvičení. Prídeš najbližšie aj ty?

hurbanovsky-sportovy-den-slider

/Pondelok, 12.8.2019/ Hurbanovský športový týždeň začal 12. augusta v parku pri Centre voľného času cvičením pilatesu. Blahodarné účinky tohto druhu cvičenia predstavila Dáša Mederová, ktorá pri svojej práci masérky veľmi dobre pozná problémy, s ktorými k nej prichádzajú klienti. Predvedením tohto druhu cvičenia sa záujemcovia dozvedeli, ako správne držať telo, ako si odľahčiť kĺby, dodržiavať správnu techniku dýchania a spevniť brušné svalstvo i panvové dno. Cvičenie v krásnom prostredí parku, s vôňou čerstvo pokosenej trávy a za hudobného doprovodu vtáčikov pohladilo dušu každej prítomnej dámy. V prvý deň si prišlo zacvičiť aj napriek horúcemu počasiu až 25 záujemkýň rôzneho veku. Veď stačila len karimatka, vhodné oblečenie a fľaška vody. Radosť z pohybu, úsmev na tvárach prepletený kropajami potu, stretnutie a cvičenie v príjemnom prostredí bol ten pravý dôvod cvičenia. Pilates cvičiteľka uzavrela krátkou diskusiou a losovaním tomboly, kde výherkyne získali vstupy na pravidelné cvičenia v telocvični, ktoré začnú od septembra.


/Utorok, 13.8.2019/ V utorok 13. augusta sa opäť zišlo vyše 15 záujemkýň v parku Centra voľného času, aby sa zoznámili a naučili základné kroky tzv. Hula – hula tanca. Hula patrí k najstarším tancom, ktorý vznikol na havajských ostrovoch. Do jeho tajov záujemkyne zaviedla Marcela Vidová. Tanec má dlhú históriu. V starých dobách obyvatelia Havaja nemali písmo, preto používali piesne a spevy na opis svojej histórie a zvykov. Tieto boli sprevádzané tancom hula-hula s pohybmi bokov, rúk a nôh spolu s určitými výrazmi tváre. Hula ponúka harmóniu a duchovný pokoj, kde každý pohyb, výraz, gesto má svoj význam, príbeh. V toto príjemné popoludnie sa tanečnice naučili kroky tanca zaľúbených, ktorý opisuje lásku dvoch ľudí. Všetci sa príjemne zabavili aj v druhý deň Hurbanovského športového týždňa.


/Streda, 14.8.2019/ Streda sa niesla v znamení powerjogy pod vedením Marcely Vidovej. Z dôvodu nepriaznivého počasia sa cvičenie presunulo do priestorov tanečného štúdia Dance 4 you (1. poschodie budovy COOP Jednoty). Napriek tejto zmene sa hodiny zúčastnilo 15 dám rôzneho veku a rôznej znalosti powerjogy. Hodina bola prispôsobená pre začiatočníkov a Marcela výborne vysvetlila celú podstatu cvičenia. Od klasickej jogy sa powerjoga líši oveľa väčšou dynamickosťou s dôrazom na posilnenie svalstva. Dozvedeli sme sa tiež, že vďaka pravidelnému cvičeniu zlepšíme držanie tela, vyrovnáme svalové disbalancie a zlepšíme prácu s dychom. Napriek zdanlivej jednoduchosti cvičenia nebolo vždy ľahké správne dýchať a zároveň udržať danú pozíciu. Vďaka cvičeniu si každý výborne ponaťahoval svaly, rozhýbal sa a na záver výborne oddýchol a precítil účinky cvičenia počas 10 minútovej relaxácie. Powejoga je cvičenie o dýchaní, vnútornej harmónii a energii a toto všetko nám táto hodina dala.


/Štvrtok, 15.8.2019/ Svoj legendárny smeč mohli nadšenci beach volejbalu oprášiť vo štvrtok podvečer na volejbalových kurtoch v areáli ľadovej plochy v Bohatej. S nadšením sa ich ujal člen OZ Winner klub Hurbanovo, Jozef Vanko, ktorý vysvetlil základné pravidlá beach volejbalu, ako aj princípy, ktorými sa odlišuje od štandardného volejbalu. Po úvodnom precvičení prebehol malý priateľský turnaj. Každým bagrom či úderom do lopty sa vyplavovalo viac a viac endorfínov, všetci boli vybehaní, vysmiati. V príjemnej spoločnosti sme strávili 2 hodiny, spoznali sme sa, zahrali sme si skvelú hru a ktovie, možno niektorí sa stanú pravidelnými beach volejbalistami.


/Piatok, 16.8.2019/ V piatok sme sa opäť zišli v parku Centra voľného času za účelom priučiť sa správnej techniky držania tela a chôdze pri nordic walkingu (zdravá chôdza). Pred každým cvičením je vhodné dobre sa rozcvičiť a ani tu to nebolo inak. Pán Jožko Králik s Dáškou Mederovou s nami precvičili 8 brokátov a Čchi – kung – dávne čínske cvičenie, spájajúce posilnenie svalov, šliach a kostí s meditáciou. Rozcvička mala pokojné tempo so sústredením sa na dýchanie. Následne sme si vysvetlili základné princípy nordic walking-u, rozdiel medzi trekovými paličkami a paličkami na nordic walking, a potom sme chôdzu skúšali v praxi. Skutočne krátku chvíľu trvalo, kým každý pretavil teóriu do praxe. Na záver sme si opäť dali Čhi – kung v krásnom prostredí parku. Opäť sa zišli úžasní ľudia, ktorých zrejme čoskoro stretnete v hurbanovských uličkách s nordic walkingovými paličkami.


/Záver/ Hurbanovský športový týždeň mal svoju premiéru. Prostredie parku predurčuje predstaviť a realizovať jednoduché a nenáročné cvičenia, ktoré nevyžadujú žiadne nákladné pomôcky a sú vhodné pre rôzne vekové kategórie a pohlavia. Cvičením sa nenarušila harmónia prírody, skôr zosúladila a navodila atmosféru pokoja a kľudu. Všetci, ktorí prišli, si určite vybrali ten správny šport. Dovidenia na budúcom športovom týždni v Hurbanove!


Zverejnené dňa: 20. august 2019, 8:51 hod. | Web@Social Media Administrator