Keramika a iné hry s ohňom | 22. marec 2024 | report

773x263_keramika_a_iné_hry_s_ohňom


Dňa 22. marca sa v galérii kultúrneho domu Hurbanovo konala vernisáž výstavy Juraja Sviteka pod názvom Keramika a iné hry s ohňom. V úvode sme si vypočuli gitarové duo od žiakov ZUŠ Hurbanovo. Kurátorka výstavy Gabriela Godová predstavila autora diel Juraja Sviteka, ako aj rôzne techniky, ktoré pri práci použil.


Medzi autorove výrazové prostriedky patria tvar, spôsob jeho budovania, oheň, dym, farba hmoty, sklovín na povrchu, lesk, matnosť. Vyrobiť naozaj dobré nádoby v keramike je výzva. Aby sa keramik vysporiadal s touto výzvou, musí trénovať v technike. Majstrovstvo Juraja Sviteka môžeme obdivovať na jeho výtvoroch, ktoré zaplnili celú galériu. Vázy, taniere, fľašky, dózy, sošky doladené nástennými grafikami utvárali ucelené oblastí a dotvárali krásu priestoru.

Po gratuláciách autorovi sa prítomní zahľadeli do jednotlivých výtvorov. Každý jeden kúsok je jedinečný, nevšedný a krásny. Výstava je k nahliadnutiu do 26. apríla počas pracovných dní od 8,00 do 16,00 hod. kde môžete sami posúdiť a oceniť prácu autora.

Umelcovi prajeme pevné zdravie a ešte veľa tvorivých úspechov.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 27. marec 2024, 15:40 hod. | Web@Social Media Administrator