Korčuliarsky program už aj v Hurbanove | 15. január 2024 | report

773x263_korčuliarsky_program_už_aj_v_hurbanove


Mesto Hurbanovo a Slovenský zväz ľadového hokeja realizuje od 15. januára 2024 na novej multifunkčnej športovej ploche Školský korčuliarsky program. Program je určený pre žiakov 1. stupňa základných škôl v Hurbanove.


Cieľom programu je zlepšiť rozvoj poznávacích procesov prostredníctvom pravidelnej pohybovej aktivity a učenia sa novým pohybovým vzorom, využiť pozitívne emócie z pohybu, ako aj pomôcť základným školám naplniť štátny vzdelávací program v oblasti sezónnych pohybových činností v telesnej výchove (korčuľovanie).

Aktivity na ľade zabezpečujú akreditovaní ambasádori s osvedčením o odbornej spôsobilosti uskutočňovať špecializovanú činnosť v oblasti práce s mládežou, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v práci s mládežou a deťmi.

Materiálne zabezpečenie, ako je prilba, korčule, dres, pomôcky a športové doplnky, zabezpečil SZĽH. Vďaka podpore miestnej firmy Corplex Slovakia s.r.o si deti môžu prilby, korčule a pomôcky pekne úhľadne odkladať do darovaných kartónových krabíc. Prezliekajú sa vo vykúrených a rekonštruovaných šatniach. Deti ale musia mať požadované teplé zimné oblečenie pre aktivity na ľade, ako sú „šuštiaky“, zimná bunda, zimné rukavice. Zimná čiapka nie je potrebná, vhodnejšia je tenká pod prilbu.

Pitný režim vo forme teplého čaju, keksíka si deti berú z vlastných zásob. Dopravu naspäť do školy po skončení kurzu zabezpečilo mesto Hurbanovo.

Prvý turnus, pätnásť prváčikov zo ZŠ Nám. Konkolyho absolvovali korčuliarsky program, ktorý vyvrcholil korčuliarskou olympiádou 19. januára. Venovali sa im vyškolení ambasádori Marcel Veres a Kristián Vrábel.

Dôležité bolo aby sa deti počas týždňa rozhýbali a odbúrali strach z toho, že stoja na korčuliach. Každý, hoc ešte nikdy nestál na korčuliach, vedel po týždni prekorčuľovať pár metrov a niektorí dokonca korčuľovali nonstop. Pohyb vo všeobecnosti je žiadaný. Špeciálne po tom, čo deti pribrzdila pandémia koronavírusu. Sú v ideálnom veku na to, aby sa učili nové pohybové vzorce. Zároveň majú radosť z pohybu a nebudú mať strach z nových vecí.

Korčuliarska olympiáda nemôže chýbať ani v tomto programe. Nástup športovcov, olympijský oheň, olympijská hymna, olympijské disciplíny, záverečný ceremoniál a vyhodnotenie kurzu, odovzdanie diplomov a medailí a samozrejme nekonečný úsmev na tvárach detí. Takto vyzeral prvý týždeň korčuliarskeho programu na našej ľadovej ploche v Hurbanove.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 19. január 2024, 14:51 hod. | Web@Social Media Administrator