Lečofest 2023 | 9. September 2023 | report

773x263_lečofest_2023


9. septembra sa v parku Hliník konal už tradičný 14. ročník Lečofestu, ktorý je spojený s výstavou ovocia, zeleniny, kvetov, kaktusov, kompótov a zaváranín. Počasie tento rok sa mimoriadne vydarilo a teplé slnečné lúče zohrievali prichádzajúcich návštevníkov.


Výstava sa konala už po 24. krát. Aj tento rok sa prezentovalo množstvo záhradkárov nielen z Bohatej ale aj z Hurbanova. Priestor parku je ideálnym miestom, kde sa krásna scenéria dotvára neuveriteľne peknými výpestkami zo záhradiek našich záhradkárov. Na stoloch okrem ovocia, zeleniny, nechýbali kompóty, džemy, sirupy, dokonca zeleninový osúch. Pri vstupe výstavu ochraňovala kvetinová víla. Prácu záhradkárov ocenila aj predsedníčka Okresného výboru záhradkárov Valika Tabiová, ako aj predseda miestnej organizácie záhradkárov v Bohatej Peter Kupka, ktorí spoločne odovzdali ocenením záhradkárom praktické pomôcky. Tento rok predsedníctvo SZZ Bohatá rozhodlo, že vyhodnotí aj najkrajšie predzáhradky v mestskej časti. Do súťaže nominovali 7 prekrásnych bohatských predzáhradiek. A práve na výstave hlasovaním návštevníkov sa rozhodlo, že titul „Najkrajšia predzáhradka 2023“ si odniesla predzáhradka, ktorá sa nachádza na Záhradníckej ulici. Všetkým súťažiacim ďakujeme za súhlas zapojiť sa do súťaže, povolenie na zhotovenie fotografií a možnosť prezentovať ich nielen na výstave, ale aj na nástenke v budove mestského úradu. Prajeme všetkým ešte veľa radosti a zdravia pri práci v záhradkách. Návštevníci výstavy si mohli pozrieť aj vystavené krásne exponáty kaktusov a vypočuť si odborné rady pestovateľa Gabriela Klotona. Okrem výstavy záhradkárov si návštevníci mohli pozrieť aj výstavu drobnochovateľov. Nechýbali tu poštové holuby, zajačiky, sliepočky a husičky. V stánku včelárov bolo možné ochutnať a zabezpečiť si pravý slovenský med. Pre záujemcov členky Miestnej organizácie slovenského červeného kríža Hurbanovo poskytovali odborné poradenstvo, merali tlak krvi, hladinu cukru, kyslíka a zabezpečovali aj prvú pomoc pri drobných poraneniach.

O 14tej hodine odštartoval 14. ročník Lečofestu. Základné ingrediencie, cibuľa, paprika, paradajky končili vo väčších, či menších kotlíkoch, potom pribúdali aj tajné ingrediencie ako slanina, klobása, vajíčka a všetko ostatné, čo je potrebné pri príprave tradičného letného jedla, leča. Ceny, diplomy a varešky si rozdelili nasledovné tímy: Drobnochovatelia, Lečo Klasika, Záhradkári, Pastorekovci, klub dôchodcov Hurbanovo, Reedos a tím Kanjon Zrmanje. Dobrá nálada vládla v parku vďaka DJ Rudimu a moderátori Dremeru do neskorého večera. Pre deti bolo pripravené obrovské „Človeče nehnevaj sa“, ako aj domino, vyhlásená bola aj súťaž v maľovaní na stenu. Všetky deti si odniesli sladké odmeny, nápoje a sladkosti. Vďaka sponzorom sa podarilo k leču jednotlivým tímom dodať aj chutné makové záviny. Tohoročný lečofest skončil, kto prišiel určite neoľutoval. Tak dovidenia o rok na 15. ročníku Lečofestu.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 12. september 2023, 11:40 hod. | Web@Social Media Administrator