Do areálu SOŠ techniky a mechanizácie si v rámci medzinárodnej Hasičskej súťaže prišlo zmerať sily vyše 150 dobrovoľníkov

V krásne slnečné sobotné ráno sa na trávniku školy zišlo vyše 150 dobrovoľných hasičov, aby si zmerali sily a súťažné pripravenie na medzinárodnej súťaži najzdatnejších hasičov.

hasici-poster

Po slávnostnom hlásení veliteľa Ladislava Kočkoviča sa slova ujal primátor mesta Hurbanovo Mgr. Peter Závodský, ktorý pozdravil hasičov a zaželal im úspešný deň. Pozdraviť a pozrieť si preteky prišli aj významní hostia. Okrem poslancov mestského zastupiteľstva v Hurbanove nechýbal ani prezident HaZZ SR plukovník Pavol Nereča, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth, riaditeľ krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre podplukovník Peter Tánczos, poverený riaditeľ okresného riaditeľstva HaZZ v Komárne Tomáš Ženiš, bývalý náčelník ozbrojených síl SR generálporučík Peter Vojtek vo výslužbe. Medzi hosťami boli aj starosta družobného mesta Žlutice z Českej republiky Václav Slavík, viceprimátor družobného mesta Lovran z Chorvátska Toni Družeta, ako aj delegácia z družobného mesta Pápa z Maďarska. Hasiči počas celého dopoludnia bojovali o cenné sekundy, aby v záverečnom sčítaní získali čo najlepšie časy. Výsledky prinášame v tabuľke.

# DRUŽSTVO   # DRUŽSTVO
         
KATEGÓRIA ŠPORT – ŽENY   KATEGÓRIA ŠPORT – MUŽI
1. Imeľ   1. Imeľ A
2. Sokolce   2. Brestovec
3. Pribeta   3. Sokolce 
4. Žlutice   4. Kyselica 
5. Branč   5. Vydrany 
6. Tesárske Mlyňany   6. Pribeta 
7. Hurbanovo   7. Imeľ B
8. Čiližská Radvaň   8. Imeľ Old woman
    9. Žlutice
    10. Čiližská Radvaň
      11. Nesvady 
      12. Hurbanovo
      13. Lovran 
Za najrýchlejšiu prúdiarku bola vyhlásená Niky Kósová   Za najrýchlejšieho prúdara bol vyhlásený Karol Kucman
         
PODUNAJSKÁ LIGA – ŽENY   PODUNAJSKÁ LIGA – MUŽI
1. Imeľ   1. Imeľ A
2. Sokolce   2. Brestovec
3. Pribeta   3. Sokolce 
4. Hurbanovo   4. Kyselica 
5. Čiližská Radvaň   5. Pribeta
      6. Imeľ B
      7. Čiližská Radvaň
      8. Nesvady
         
SÚŤAŽ KLASIKA – ŽENY   SÚŤAŽ KLASIKA – MUŽI
1. Žlutice   1. Pribeta
2. Hurbanovo   2. Tesárske Mlyňany
3. Sokolce   3. Hurbanovo
      4. Lovran
      5. Komárno
Za najrýchlejšiu prúdarku bola vyhlásená Eliška Slavíková   Za najrýchlejšieho prúdara bol vyhlásený Richard Molnár

Ďakujeme všetkým dobrovoľným hasičom, ktorí ukázali aj niečo iné zo svojej činnosti, športové disciplíny, na ktoré počas celého roka trénujú a pripravujú sa. Dnes síce vyhral ten, kto mal najlepší čas, ale víťazmi sa stali všetci ktorí prišli a predviedli svoje majstrovstvo. Ďakujeme vám, že obetujúc svoje životy, zachraňujete životy a majetky nás všetkých.

Hasiči z družobných miest Žlutice a Lovran mali počas celého víkendu, okrem účasti na súťaži, zabezpečený aj príjemný kultúrno poznávací víkend. Navštívili Kravany nad Dunajom, pokochali sa krásnym výhľadom na Dunaj z miestnej rozhľadne, navštívili ochutnávku vín v Búči. Nevynechali ani prehliadku Nových Zámkov a Komárna, kde si v Kostole sv. Ondreja prezreli výstavu žlutického kancionálu, Európske nádvorie a námestie. Hasiči z družobných miest odchádzali z Hurbanova opäť s novými skúsenosťami, zážitkami, ale aj nadviazanými novými priateľstvami.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 6. október 2019, 16:41 hod. | Web@Social Media Administrator