Mini streetbasket 2021 | výsledky

773x263 ministreetbasket

Dňa 25. septembra sme leto uzavreli miniturnajom v streetbasketbale. Turnaj sa organizoval v rámci Hurbanovského športového týždňa. Na ihrisku v Bohatej sa zišlo 7 tímov, ktoré si medzi sebou zmerali sily v dvoch skupinách.

Zo skupín postúpili do semifinále dva najúspešnejšie tímy. Po základnej skupine prebehli súťaže šikovnosti, ktoré boli opäť veľmi napínavé. Najlepším strelcom sa s počtom bodov 10 z 15tich možných stal Balázs Vörös. Všetky kolá v súťaži šikovnosti sa podarilo vyhrať Dominikovi Ballovi, najmladšiemu účastníkovi nášho miniturnaja s vekom len 10 rokov. Do finále postúpil silný tím Tako Je, účastníci 3×3 Tour Slovakia. Ich vyzývateľom bol tím Sme dvaja. Finále bolo napínavé, ale nakoniec rozhodli skúsenosti a výšková prevaha tímu Tako Je.

Na turnaji vládla dobrá nálada a krásne počasie babieho leta. Veľmi sa tešíme, že basketbal sa v našom okolí teší veľkej popularite a dúfame, že tomu bude podobne aj v roku 2022. Tešíme sa na vás aj budúci rok.

1. miesto: Balázs Vörös 10/15

2. miesto: Gabriel Blaskovics 7/15 (po rozstrele so Sándorom a Dominikom zvíťazil s 10/15)

3. miesto: Sándor Kasznár 7/15