Ministerka vnútra SR Denisa Saková odovzdala Mestu Hurbanovo pre potreby DHZ Hurbanovo nové hasičské auto IVECO Daily

Dňa 24. septembra 2019 sa v živote Dobrovoľného hasičského zboru Hurbanovo udiala opäť udalosť, ktorá bude určite patriť medzi tie príjemnejšie. Z rúk ministerky vnútra Denisy Sakovej prevzali kľúče od nového vozidla Iveco Daily.

sdr

Slávnostné odovzdanie prebehlo za prítomnosti významných hostí. Prítomní boli poslanci parlamentu NR SR Vladimír Matejička a Tibor Bašternák, prezident HaZZ SR plukovník Pavol Nereč, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horvát, riaditeľ krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre podplukovník Peter Tánczos, poverený riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Komárne Tomáš Ženiš, bývalý náčelník ozbrojených síl SR generálporučík Peter Vojtek vo výslužbe, poslanci mestského zastupiteľstva Hurbanovo, ako aj ďalší hostia a obyvatelia mesta.

Ministerka Saková poďakovala našim dobrovoľným hasičom za ich nezištnú pomoc, prácu a nasadenie. Uviedla, že dobrá vybavenosť dobrovoľných hasičských zborov je v obciach nesmierne dôležitá. „Keďže sú priamo v obci, dokážu do niekoľkých minút pomáhať svojim susedom, kým na miesto dorazia profesionálne jednotky. Často držia hasičom chrbát. Ich snaha je obrovská a sú veľmi potrební. Na ich dôležitú prácu nesmieme zabúdať,“ vyzdvihla činnosť dobrovoľníkov.

Po jej úvodných slovách a príhovore primátora mesta Hurbanovo Mgr. Petra Závodského pokrstili hasičské auto šampanským a odovzdali ho do užívania oceneným hasičom. Novému hasičskému autu sa nemenej potešili aj tu prítomné deti.

Zaželajme našim hasičom čo najmenej výjazdov k haseniu požiarov a čo najviac bezpečných kilometrov. Všetkým im patrí jedno veľké ĎAKUJEM!


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 1. október 2019, 13:42 hod. | Web@Social Media Administrator