Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s firmou Heineken Slovensko podporila v roku 2017 ďalších 12 verejnoprospešných projektov sumou spolu 30 000 €

Kultúra, zdravie, šport aj sociálna oblasť

Grantový program je zameraný na podporu aktívnych občanov a ich neziskových verejnoprospešných projektov v Hurbanove a blízkom okolí. Grantová komisia sa z 18 prihlásených projektov rozhodla podporiť 12, ktoré spolu získajú sumu 30 000 € z fondu Corgoň konto. „Pri výbere projektov komisia hodnotí na základe niekoľkých kritérií: originalita projektu, jeho dopad na cieľovú skupinu či efektivitu rozpočtu a pod. Hodnotitelia poznajú Hurbanovo a jeho silné aj slabé stránky a preto sa vždy snažia zvoliť takú kombináciu projektov, ktorá bude prospešná pre rôzne cieľové skupiny,“ povedala Romana Bojdová, PR manažérka nadácie.

Prehľad projektov, ktoré sa budú čoskoro v Hurbanove realizovať nájdete na tomto linku.


Na otvorení pumptrack dráhy padali rekordy

V minulom kole grantového programu bola podporená výstavba Športovo – rekreačného centra Bagota na sídlisku Vinohrady. Cieľom projektu bolo vytvorenie priestoru, ktorý spája komunitu, posilňuje väzby medzi všetkými vekovými kategóriami, podporuje rozvoj športových aktivít a šírenie osvety v oblasti zdravia a prevencie úrazov. Na sídlisku tak vzniklo športovo – relaxačné centrum s freestylovou pumptrack dráhou, prírodným grilom, posedením a exteriérovým športovým náradím vhodným pre všetky vekové kategórie.

Pod dohľadom komisára sa freeride cyklisti z JunkRide Crew pokúsili o realizovanie ustanovujúceho rekordu v počte km prejdených po dráhe za 12 minút. Rekord sa im za potlesku Hurbanovčanov a v rytme Bubeníckej show Tambores podarilo splniť. Cyklisti za 12 minút prešli po dráhe neuveriteľných 6 346 kilometrov.

Pumptrack dráha pre voľnú jazdu bude teraz slúžiť obyvateľom Hurbanova na aktívne trávenie voľného času. Je vhodná pre skúsených ako aj začínajúcich cyklistov.


Bohatý program a príjemná susedská atmosféra

Otvorenie dráhy ako aj odovzdávanie grantových šekov pre rok 2017 prebiehalo priamo na hurbanovskom sídlisku Vinohrady, kde za krásneho slnečného počasia prišli návštevníci z celého Hurbanova. Pre deti boli pripravené interaktívne workshopy, súťaže o atraktívne ceny či hudobný a rozprávkový program herečky Ľudmily Trenklerovej. Príjemnú komunitnú atmosféru dopĺňali skvelé špeciality z grilu a vrcholom programu bol koncert skupiny VIDIEK.

Celá fotogaléria je zverejnená na FB funpage-i Nitrianskej komunitnej nadácie.


Zverejnené dňa: 13. jún 2017, 14:30 hod. | Web@Social Media Administrator