Spomienka na obete pandémie Covid-19 | 6. Marec 2023

773x263_spomienkove_podujatie


6. marec bude v kalendári zapísaný ako pamätný Deň obetí pandémie Covid-19, ktorý poslanci NR schválili ešte v novembri minulého roku. Prijatie zákona iniciovalo občianske združenie Skutočné obete, ktoré spája pozostalých.


Pri tejto príležitosti sa aj mesto Hurbanovo pripája v ďalším 33 obciam a mestám, kde si obete pandémie uctili vysadením stromu života. Dňa 7. marca sa predstavitelia mesta, zástupcovia mestských organizácií a miestnych združení, ako aj rodinní príslušníci obetí stretli na pietnom stretnutí v cintoríne v Hurbanove.

Práve 6. marca 2020 bol na Slovensku potvrdený prvý prípad koronavírusu. Covid-19, ktorý následne výrazne negatívne ovplyvnil život v celej krajine. Na Slovensku niet rodiny, ktorá by pandémiou nebola vážne zasiahnutá, či už ide o ekonomickú stabilitu, vzdelanie detí alebo sociálnu izoláciu. Covid-19 pripravil za dva roky o život viac ako 21 000 ľudí, ďalšie tisíce pacientov zomreli pre obmedzenú bielu medicínu.


V úvode pietnej spomienky predniesla báseň Tatiana Kurjatková, žiačka ZŠ Hurbanovo. V príhovore sa k prítomným prihovorili primátor mesta Peter Závodský, Lenka Straková z OZ Skutočné obete, farárka reformovanej cirkvi na Slovensku ThDr. Tímea Erdélyi Flegel a Zoltán Pintér, farár rímskokatolíckej cirkvi.


Prítomní si minutou ticha uctili pamiatku zomrelých. Po poliatí spomienkovej lipy života položili kvety a kahance. Toto pietne miesto navždy zostane miestom tichej spomienky a úcty k zosnulým.


TLAČOVÁ SPRÁVA:

Dokument s väčším počtom strán. Pre zobrazenie scrolovať.

 Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 9. marec 2023, 8:35 hod. | Web@Social Media Administrator