Testovanie na Covid – 19

web 773x263 testovanie covid 19

Oznamujeme obyvateľom, že Mesto Hurbanovo počas nasledovného víkendu t.j. 20.-21.2.2021 už nebude zabezpečovať testovanie a otvárať svoje odberové miesta. Testovanie bude zabezpečované stálymi Mobilnými odbernými miestami (MOM) v našom meste.

Z toho dôvodu prosíme obyvateľov mesta, aby si rozvrhli návštevu stálych odberných miest tak, aby si zabezpečenie svojho 7 – dňového Covid testu nenechávali na posledné dni týždňa, ale riešili ho pokiaľ možno v predstihu už od štvrtka. Včasným zabezpečením testovania sa vyhnete riziku, že by ste počas víkendu neboli z kapacitných dôvodov otestovaní, prípadne sa takto vyhnete dlhším čakacím dobám.

Na priloženom linku nájdete zoznam odberných miest v Hurbanove, kde na odbernom mieste v Bohatej je funkčný aj objednávací elektronický systém cez, ktorý sa viete objednať: https://www.health.gov.sk/?ag-mom

Všetky stále MOM v Hurbanove (kontajnerové odberové miesto pri kultúrnom dome v Hurbanove na Námestí M. Thege Konkolyho 1, Centrál na Komárňanskej ulici 87/175, a kultúrny dom v Bohatej na Novozámockej ulici 182/102) sú otvorené 7 dní v týždni v čase od 8,00 hod. do 16,30 hod. s krátkou obedovou prestávkou od 12,00 hod. do 12,30 hod.

Na uplynulý víkend, 13.-14.februára 2021, Mesto Hurbanovo rozhodlo o umožnení obyvateľom mesta využiť otestovať sa na prítomnosť vírusu Covid – 19 na dvoch odberových miestach v Zelenom Háji a v Centre voľného času. Nakoľko ešte nebolo jasné, koľko mobilných odberných miest bude v meste k dispozícii, vzhľadom aj k hláseniu výrazného ochladenia a berúc ohľad na možnosť využitia on line registrácie cez web mesta, mesto otvorilo dve odberové miesta okrem troch stálych MOM-iek. Počas dvoch dní sa tu podarilo otestovať 1067 osôb, z ktorých bolo 5 pozitívnych. Touto cestou opäť patrí poďakovanie zdravotníkom, administratívnym pracovníkom a všetkým, ktorí sú v pozadí, ale zabezpečujú úspešný priebeh testovania.

Upozorňujeme všetkých pozitívne testovaných, aby prísne dodržiavali karanténne opatrenia, informovali svoje posledné kontakty a všetci dodržiavali predpísané pokyny. Pre každého v našom okrese ešte naďalej platí prísne dodržiavanie Covid Automatu. Potrebné je preukazovať sa negatívnym výsledkom testovania nie starším ako 7 dní, dodržiavanie nosenia rúšok, 2 metrového odstupu a dezinfekcie rúk. Nesmie sa zabudnúť ani na zdravé stravovanie doplnené vitamínmi a v neposlednom rade získavanie vitamínu D pobytom v prírode počas týchto slnečných dní. Dôležité je vyhýbať sa blízkym kontaktom, stretávaniu väčšej skupiny osôb či cestovaniu v mestskej doprave.

Ďakujeme Vám za pochopenie. Chráňme si svoje zdravie ako aj zdravie našich blízkych a zostaňte zdraví!


Dokumenty na stiahnutie:

Stále MOM v NR kraji [192kB, .PDF]


Zverejnené dňa: 16. február 2021, 13:55 hod. | Web@Social Media Administrator