V mestskej časti Hurbanova v Novej Trstenej sa konali tradičné Hodové slávnosti zasvätené Sedembolestnej Panne Márii

Hodové slávnosti v mestskej časti Hurbanova v Novej Trstenej sú zasvätené Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska. Sedem je symbolické číslo, ktoré predstavuje sedem rôznych bolestí, ktoré prežila počas svojho života.

hody-trstena-web

Po slávnostnej svätej omši, ktorú celebroval farár Mgr. Ľubomír Polák sa uskutočnilo vysvätenie pamätnej tabule, zhotovenej na počesť padlým legionárom v 1. svetovej vojne. Zhromaždení obyvatelia Novej Trstenej sa už potom presunuli pred pripravené pódium, kde ich čakal bohatý kultúrny program.

Najprv predviedli svoje umenie speváci z folklórneho súboru Rosnička. Za nimi sa predstavili tanečníci z Hurbanovskej tančiarne. Medzitým primátor mesta Mgr. Peter Závodský prestrihol pásku a odovzal do užívania realizovaný projekt „Športujme v každom veku“, ktorého predkladatelia boli M. Juhászová, M. Nemčeková a Ľ. Hromada. V projekte sa autorom podarilo vybudovať pri Klube mládeže nové športovisko s osadenými futbalovými bránkami, betónovým stolnotenisovým stolom a plochou na hru veľkorozmerného šachu. Ďalej opravili chodník, kde pribudli maľované rôzne skákacie hry. Takto vznikol komplexný komunitný priestor, kde sa budú môcť stretnúť generácie rôzneho veku a tráviť spolu príjemné chvíle. Vrcholom kultúrneho programu bolo vystúpenie folklórnej skupiny Špačinčanka zo Špačiniec. Prítomných divákov potešili krásnym spevom, ale aj nádhernými krojmi. Mnohí si spolu s folkloristami pospevovali až do neskorého popoludnia. Pre deti boli pripravené tvorivé dielne vďaka OZ Dúhačik, ktoré spolu s malými záujemcami zhotovovali nápadité a milé výtvory. Žiaci zo ZUŠ Hurbanovo zase predviedli svoje umenie v maľovaní na tvár a tak medzi prítomnými pobehovali levy, tigre, víly, kvetinky a podobné krásky namaľované na tvárach detí. Nechýbalo ani tradičné občerstvenie vo forme chutného gulášu, domácich koláčikov, pagáčov, ovocia ale aj chutných nápojov. Zábava trvala až do večera.

Vďaka patrí organizátorovi podujatia Mestu Hurbanovo, zamestnancom kultúrneho domu, pani kuchárkam mestského úradu, elektrikárom, ozvučovačom a všetkým, ktorí podali pomocnú ruku a prispeli, aby hody v mestskej časti Nová Trstená prebehli skutočne na úrovni.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 6. október 2019, 11:36 hod. | Web@Social Media Administrator