Kotlík, veľká varecha, niekoľko nožíkov, dva kohúty, elán, radosť a chuť zabaviť sa. To sú tie správne ingrediencie pre “igazán finom” kohútí perkelt!

/Sobota, 24.august/ Je príjemný slnečný sobotný deň. ZO Csemadok v Hurbanove pri príležitosti osláv založenia maďarského štátu a jeho zakladateľa, kráľa svätého Štefana, organizuje v areáli bývalej ľadovej plochy v Bohatej súťaž vo varení kohútieho perkeltu.

Výzva zaujala aj zamestnancov mestského úradu. „Však čo? Nemusíme vyhrať. Stačí sa stretnúť, zabaviť sa a porozprávať. Ideme!“, povedali si ôsmi členovia základného tímu.

Kotlík, veľká varecha, niekoľko nožíkov, dva kohúty, elán, radosť a chuť zabaviť sa boli hlavné ingrediencie, ktoré nechýbali na stanovišti Mestských kuchtíkov, ako sa zvučne pomenovala skupina v bielych tričkách mesta Hurbanovo. „Rozpitvať, vykostiť, nakrájať!“ zneli prvé povely vedúceho tímu. „Oheň založiť, drevo nasekať, kotlík postaviť. Cibuľa a tej veľa, cesnak, paprika, rajčiny,“ bolo v pokračovaní ďalších povelov, a potom už len miešať, miešať a ešte raz miešať.

Skupina sa začala postupne rozrastať. Jeden vyzdoboval stôl, ďalší pripravovali uhorkový a miešaný šalát a krájali kvasené uhorky. Nová skupina fanúšikov nám priniesla výborné domáce „nokedle“ – teda halušky a ďalšia fajnové domáce vínko a pagáče. Začali padať aj rôzne návrhy: “Toto pridaj, hento už nedaj. A nepridáme aj toto?“ Začala pribúdať aj skupina ochutnávačov, ktorí nedočkavo držali nielen lyžice, ale hlavne palce, aby sa všetko dobre spojilo, dozreli chute a farby a výsledný efekt bol čo najpresvedčivejší! A aj sa podarilo! Taniere sa špinili naozaj rýchlo, perkelt sa míňal a pochvalné slová zamestnancov mesta, dôchodcov, ale i náhodných hostí sa množili.

A zrejme chutilo aj porote, lebo v celkovom hodnotení skončil kohútí perkelt mestských kuchtíkov na skvelom 2. mieste!

Zábava gradovala. Nechýbali siahodlhé spomienky bývalých zamestnancov mesta, sprievodný kultúrny program organizátorov, vystúpenia spevokolov, hudobných skupín a chodúliarov, ani záverečný volejbal. Cieľ podujatia bol splnený!

Sobotné popoludnie spojené s príjemným posedením a chutným varením, spoznávaním kolektívu a jednoduchým športom, utužilo medziľudské vzťahy zamestnancov úradu. Je dobré, keď kolektív sa vie prejaviť nielen v práci, ale aj pri zábave, športe, alebo pri varení kohútieho perkeltu. Za pozvanie ďakujeme ZO Csemadok v Hurbanove.


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 4. september 2019, 11:51 hod. | Web@Social Media Administrator