VZPIERANIE | 1.kolo ligy DORASTENCOV a 1.kolo 2. ligy KVST | 2. a 19. marec 2024 | Report

773x263_vzpieranie


1.kolo ligy DORASTENCOV

Dňa 2. marca sa konalo 1.kolo ligy dorastencov KVST Hurbanovo v kultúrnom dome v Bohatej.


Domácich reprezentovali Vivien Takácsová, Nikolas Botoš, Erik Hajník a Laszló Mohácsi. Vivien Takácsová si v trhu do súťaže zapísala 62kg. V trhu to Vivien nevyšlo podľa predstáv, všetko si však vynahradila v nadhode, keď podala parádny výkon. Po prvom pokuse na 82kg, nastúpila na svoj osobný rekord 86kg, ktorý zvládla s prehľadom. V záverečnom pokuse si svoje osobné maximum ešte zlepšila a zvládla rovných 90kg ! Erik Hajník podal veľmi pekný a bojovný výkon v trhu a v dvojboji si vytvoril nové osobné rekordy. Nechýbalo veľa aby mal platný aj posledný pokus v nadhode na 50kg. Nikolas Botoš napriek bolestiam v ramene zabojoval, súťaž zvládol výborne! V trhu mal platné pokusy na 90 a 95kg , v nadhode úspešne zvládol 120kg! Lázsló Mohácsi mal v Hurbanove svoju súťažnú premiéru, celú súťaž zvládol veľmi pekne a bol platným členom nášho družstva.

Všetkým našim súťažiacim k dosiahnutým výkonom srdečne blahoželáme a ďakujem za vzorné reprezentovanie nášho klubu a mesta Hurbanovo.


1.kolo a 2. ligy KVST

Dňa 19. marca Hurbanovo na 1. kole 2.ligy KVST reprezentovali: Vivien Takácsová, Nikolas Sika, Oliver Ďurčovič, Dominik Kerďo a Nikolas Botoš.


Súťaž prebiehala opäť v kultúrnom dome v Bohatej. Vivien nastúpila na súťaž aj napriek zdravotným problémom. Svoje základné pokusy napriek tomu zvládla a svojim výkonom podržala celé naše družstvo. Dominik Kerďo nastúpil vo výbornej forme a svojim výkonom 95kg v trhu a 120kg v nadhode dosiahol najlepší výkon nášho družstva. Oliver Ďurčovič v domácom prostredí predviedol svoj najlepší výkon, 6.platných pokusov a 5.osobných rekordov 93kg v trhu a 113kg v nadhode. Nikolas Sika zabojoval a súťaž zvládol veľmi pekne a do súťaži si zapísal výkon v trhu 97kg a v nadhode 122kg. Nikolas Botoš po úspešne zvládnutom trhu 90kg a 95kg nastúpil v nadhode na základný pokus 120kg. Tento krát to bolo nad jeho sily a ani jeden pokus nebol platný. Nikolas napriek zranenému ramenu bojoval v každom pokuse na 100%. V celkovom hodnotení družstiev 2.ligy sa domáci umiestnili na 8.mieste. Súťaž im nevyšla celkom podľa predstáv, ale tak to už v športe chodí.

Všetkým súťažiacim za predvedené výkony patrí poďakovanie. Osobitne ďakujeme našim reprezentantom za ich ochotu a obetavosť a vzorné reprezentovanie klubu a mesta Hurbanovo.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 13. marec 2024, 10:43 hod. | Web@Social Media Administrator