Westernové preteky nadchli milovníkov koní, zažiť ste mohli atmosféru Divokého západu

773x263 western

V Hurbanove sa uplynulý víkend konali tradičné preteky vo westernovom jazdení, súťažilo sa o cenné body v rámci Putovného pohára vo westernovom jazdení a O bohatskú podkovu. Občianske združenie Priatelia koní a westernu Hurbanovo – Bohatá pripravili pre záujemcov ale pre jazdcov 16. ročník westernových pretekov “O bohatskú podkovu 2021″.


Preteky sa konali dňa 14. augusta na novo pomenovanom Ranči Wanted Star v Bohatej (bývalá Mácsik farma). Organizátori vybavili luxusne krásne, slnečné a teplé počasie. Na preteky sa registrovalo 53 jazdeckých dvojíc, ktorí mohli súťažiť v disciplínach Pole bendig, Barrel race a Ranč proti ranču. Pre návštevníkov podujatia pri dodržaní všetkých aktuálnych protiepidemiologických opatrení boli pripravené slnečníky, dobroty v bufete ale aj osviežujúca voda vo veľkých sudoch. Diváci rozložení okolo arény počas celého dňa fandili a potleskom povzbudzovali všetkých jazdcov.

Vďaka patrí všetkým jazdcom za krásne a férové preteky, organizátorom za prípravu veľkolepého podujatia, divákom a rodinným príslušníkom za spríjemnenie atmosféry podujatia.


Výsledky:


Pole bending junior

1. Carla Sholtzová

2. Tamara Bitterová

3. Jessica Kissová

 

Pole bending open

1. Barbora Beláková

2. Sarah Hochelová

3. Natália Kresanová

 

Pole bending profi open

1. Tamáš Takács

2. Ladislav Bobek

3. Peter Kiss

 

Barrel race junior

1. Carla Sholtzová

2. Tamara Bitterová

3. Matúš Losonci

 

Barel race open

1. Sarah Hochelová

2. Peter Kiss

3. Barbora Beláková

 

Barel Race profi open

1. Ladislav Bobek

2. Richard Dobrovodský

 

Ranč proti ranču je tradičná súťaž, ktorú organizátori pravidelne pripravujú na počesť pamiatky zosnulého DJ Zoliho, ktorý sa podieľal na organizácii mnohých podujatí tohto občianskeho združenia. Víťazstvo si opäť odniesli jazdci zastupujúci Wanted star ranch.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 6. september 2021, 10:25 hod. | Web@Social Media Administrator