8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom | 9. máj 2024 | Report

773x263_8.máj_2024


Dňa 9.mája sa konalo na Námestí M. Konkolyho Thege v Hurbanove pri pomníku padlým hrdinom v II. svetovej vojne spoločné pripomenutie 79. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom.


Slávnostného aktu kladenia vencov a uctenia si pamiatky zosnulých sa zúčastnili primátor mesta Peter Závodský s viceprimátorkou Máriou Hamranovou, členovia okresnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vedenou Jozefom Maruničom, Klub generálov na čele s generálom Petrom Vojtekom, žiaci a pedagógovia miestnych škôl a ďalší prítomní. Po slovenskej štátnej hymne a položení vencov k pamätníku nasledovali básne žiakov našich škôl v slovenskom aj v maďarskom jazyku. Slávnostný príhovor predniesli primátor mesta Peter Závodský, Pavel Tausk a v maďarskom jazyku Anna Basternák. Slávnosť ukončil svojim vystúpením spevácky súbor Tretí vek -Nezábudka z Klubu dôchodcov v Zelenom Háji.

Spomínajme v Deň víťazstva nad fašizmom na obete najstrašnejšej vojny, uctime si hrdinov a želajme si MIER. Česť pamiatke obetiam druhej svetovej vojny!


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA


Zverejnené dňa: 14. máj 2024, 11:55 hod. | Web@Social Media Administrator