Deň otvorených dverí v Zariadení pre seniorov SMARAGD v Hurbanove | 12. jún

Zariadenie pre seniorov Smaragd Hurbanovo zorganizoval 12. júna deň otvorených dverí. Zariadenie, ktoré sídli na Sládkovičovej ulici, poskytuje služby v oblasti sociálnej a zdravotníckej starostlivosti a pomáha klientom prijať obdobie staroby a problémy s ňou spojené.

dod-smaragd-2019

Budova je štvorposchodová. Na 1. až 3. poschodí sú ubytovaní seniori v samostatných dvojizbových bytových jednotkách (2 izby, predsieň, kúpeľňa, WC). V izbe býva každý senior sám, spoločne sa používajú kúpeľňa, WC a chodba. K základnému vybaveniu izieb patrí: posteľ, skriňa, nočný stolík, konferenčný stolík, kreslo a stolička. Klient si do zariadenia môže doniesť televízny prijímač, chladničku, mikrovlnu, rýchlo varnú kanvicu za používanie ktorých sa platí poplatok. 4. poschodie je vyhradené ako oddelenie pre ležiacich so samostatnými dvojizbovými bytovými jednotkami. Bytová jednotka pozostáva z jednej veľkej izby, jednej menšej izby, kúpeľne, WC a predsiene. Vo veľkých izbách bývajú spolu dvaja klienti a v menšej izby sa býva samostatne. V zariadení je zabezpečené nepretržité celoročné stravovanie v súlade so zásadami správnej výživy, s prihliadnutím na vek a zdravotný stav stravníkov a podľa určených stravných jednotiek. Pre klientov so sťaženou mobilitou je stravovanie zabezpečené individuálne na izbách. Strava sa podáva šesťkrát denne a to : raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a druhá večera pre diabetikov. V zariadení sa poskytuje aj pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, základné sociálne poradenstvo, sociálna rehabilitácia, ošetrovateľská starostlivosť, psychologické poradenstvo formou individuálnych a skupinových sedení, liečebná rehabilitácia a pracovná terapia.

Všetci návštevníci, ktorí v tento deň zavítali do nášho zariadenia pre seniorov, si mohli prezrieť ubytovacie časti, ale aj relaxačné miestnosti, kaplnku a knižnicu. K dispozícii bola aj jedáleň, ako aj ďalšie miestnosti pre hostí, herne ale aj športové miestnosti pre klientov zariadenia.

Všetky podrobné informácie si záujemci môžu pozrieť osobne v zariadení alebo priamo na: https://smaragdhurbanovo.sk/sluzby/podanie-ziadosti/


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 10. júl 2019, 12:39 hod. | Web@Social Media Administrator