Hody patria k tradičným sviatkom snáď každej slovenskej obce. Oslavujú sa ako deň hojnosti, zábavy a blahobytu | Hodové slávnosti v Bohatej

Termín miestnych hodov v Bohatej je spojený so sviatkom sv. Anny, patrónky miestneho rímskokatolíckeho kostola. Z tohto dôvodu sa hodové slávnosti usporadúvajú vždy v najbližšiu nedeľu k 26. júlu. Pri príležitosti hodových slávností je každoročne pre všetkých záujemcov pripravený bohatý kultúrny program, občerstvenie, ako aj tradičné kolotoče a v nedeľu sväté omše a služby božie.


/Bohatá, 27. júl 2019/ Nebolo tomu ináč ani tento rok. Mesto Hurbanovo pripravilo pre obyvateľov mestskej časti zaujímavý kultúrny program ako aj ďalšie sprievodné podujatia. Lokalizácia pôvodne mala byť v priestore pri ľadovej ploche. Ani nepriazeň počasia však neodradila návštevníkov podujatia, ktoré organizátori promptne presunuli do miestneho kultúrneho domu.

Ako prvý v programe vystúpil spevácky súbor Nezábudka – Tretí vek pod vedením Márie Jóbovej a za hudobného doprovodu harmonikára pána Strachana, Krásne ľudové piesne doplnené komentovaným slovom zneli v kultúrnom dome a pri mnohých sa pridali do spevu aj diváci, ktorí speváčky odmenili veľkým potleskom. Nasledovali vystúpenia mladej generácie. Najprv tanečný pár z tanečnej školy Dance for you predviedol niekoľko latinskoamerických i štandardných tanečných tancov. Po nich prítomných ohúrila svojim gymnastickým vystúpením Jazmínka. Veľkým prekvapením bolo vystúpenie senioriek, ktoré predviedli niekoľko zaujímavých a oku lahodiacich tanečných ukážok, ktoré nacvičili pod vedením Margity Lelovičovej. Na ich tvárach bolo vidno, že tento druh tanca majú skutočne rady a tancujú ho s láskou. Aj zapojených divákov pekne pozvŕtali a naučili základné tanečné kroky. Na želanie divákov a za veľkého potlesku zatancovali ešte ďalšie ukážky zo svojho repertoáru. Záver podvečerného programu patril dychovke Oucha zo Zemianskej Oľče a mažoretkám Crystál z Kolárova. Skutočný vrchol programu nenechal nikoho sedieť. Za veľkého aplauzu predvádzali svoje umenie mladé mažoretky, majsterky Európy, ktoré využili pri svojich tancoch paličky, zástavy, pom – pomy, ale aj tanečné a akrobatické kúsky. Dychová hudba v podaní vyše 20 členného súboru potešila každého diváka, veď mnohí si uchu lahodiace piesne aj veselo pospevovali. Menšie deti – členovia DEPO Klubu Hurbanovo zabavili maľovaním na tvár ako aj spoločenskými hrami. Počas večera si návštevníci mohli pochutnať na tradičnom chutnom občerstvení, i na rôznych nápojoch. Na stoloch nechýbali slané chrumky ako aj papierové poháre od miestnych sponzorov. Večer a noc patril mladým, diskotéke, hudbe a tancu.

Nedeľné sväté omše a bohoslužby v miestnych kostoloch, kolotoče a stánky s rôznym tovarom dotvorili atmosféru hodov. Hody v Bohatej i napriek nestálemu počasiu sa vydarili. Vďaka parí všetkým účinkujúcim, sponzorom a organizátorom. Bohatskými hodmi sme sa prešupli do druhej polovice prázdnin. Tak ešte pekné a slnečné dni všetkým.


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 31. júl 2019, 15:42 hod. | Web@Social Media Administrator