Hurbanovčan Martin France na Paralympiáde 2018 v Pyeong Chang!

martin-post


Dávame svetu na známosť, že Hurbanovo je zastúpené aj na Paralympiáde 2018 v ďalekom Pyeong Chang „na druhom konci sveta“!

V zjazdových disciplínach tam zo všetkých síl bojuje a reprezentuje Slovensko, ako aj rodné mesto Hurbanovo náš úspešný paralympionik Martin France.

Martin je 33 ročný, telesne postihnutý športovec. Pochádza z dvojčiat. Jeho brat Karol sa narodil zdravý a od detstva ho spolu s rodičmi motivoval k športovaniu. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Medzi jeho záľuby patrí rekreačný futbal a hlavne – je zanietený DJ. Lyžuje v klube ŠKZP Pegas Remata. Zúčastnil sa aj paralympiády v Turíne v roku 2006, vo Vancouvri 2010 a v Sochi 2014. Jeho najobľúbenejšie disciplíny sú obrovský slalom a Super G.

Potvrdzuje to aj v Pyeong Chang, kde dosiahol v silnej konkurencii krásne 4. miesto v obrovskom slalome a 6. miesto v Super G! Gratulujeme a sme na Teba Martin veľmi hrdí! Naďalej držíme palce, aby sa Ti podarilo dosiahnuť ďalšie vysnívané (a v tréningoch ťažko vydreté) méty…

Martin, Ty to dáš!!!


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 14. marec 2018, 15:19 hod. | Web@Social Media Administrator