Lečofest 2022 | Report

773x263_lečofest_2022


Na 20. augusta sa do parku Hliník naplánoval už tradičný 13. ročník Lečofestu, ktorý je spojený s výstavou ovocia, zeleniny, kvetov, kaktusov, kompótov a zaváranín. Počasie tento rok neprialo, ale príjemný dážď, na ktorý už každý záhradkár vyčkával, pokropil nielen trávnik v parku, ale aj vystavovateľov i súťažné tímy.


Výstava sa konala už po 23. krát a priestor parku je ideálnym miestom. Na výstave výpestkov zo záhradiek záhradkárov sa objavilo 14 rôznych vystavovateľov, ktorí ukázali, čo všetko dokázali vypestovať ale aj spracovať do kompótov, džemov a sirupov. Ich snahu ocenila aj predsedníčka Okresného výboru záhradkárov Valika Tabiová ako aj predseda miestnej organizácie záhradkárov v Bohatej Peter Kupka, ktorí spoločne odovzdali ocenením záhradkárom praktické pomôcky do záhrad. Menovite to boli: Marka Kováčová, Darinka a Pavol Bystrický, rodina Lovászová, Katarína Szabóová, Mária a Michal Homoloví, Alžbeta Töltésyová, rodina Kocková, Balla Jenő, členovia strany Hlas, Peter Kupka, Mária Hamranová, Zsolt Retkes a rodina Ambrušová. Návštevníci výstavy nevynechali ani vystavené krásne exponáty kaktusov a vypočuli si aj odborné rady pestovateľa Gabriela Klotona. Okrem záhradkárov si návštevníci mohli pozrieť aj výstavu drobnochovateľov. Nechýbali tu poštové holuby, zajačiky, sliepočy a husičky. V stánku včelárov si bolo možné zabezpečiť med nielen na chladné zimné večery.

Odbitím 14tej hodiny prestal aj dážď a tak úderom obrovskej varechy na vandlík sa odštartoval aj 13. ročník Lečofestu. Cibuľa, paprika, paradajky sú základné ingrediencie potrebné k správnej príprave leča, tradičného letného jedla. I keď počasie moc neprialo, prizerajúci pribúdali. Tento rok porota ocenila dizajn, teda celkové prevedenie prestierania, kde si cenu odniesla rodina Pastoreková. Najkrajšie vyzdobený stánok mali členovia Hlasu. Ceny, diplomy a varešky si súťažiaci rozdelili si rozdelili nasledovné tímy: Drobnochovatelia, Lečo Jarda Slatinu, Hlasu, záhradkári a Pastorekovci. Dobrá nálada vládla v parku do neskorého večera.

Tohoročný lečofest skončil, kto prišiel určite neoľutoval. Všetci prítomní sa už tešia a pripravujú plány na ďalší ročník Lečofestu. Tak dovidenia o rok.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 31. august 2022, 14:10 hod. | Web@Social Media Administrator