Symbol jari – májový strom pomohli umiestniť do stredu námestia dobrovoľní hasiči, mestskí policajti ako aj niektorí silní oteckovia

majales2019-post


V predvečer 1. mája tradične slobodní chlapci slobodným dievčatám stavali máje. Boli to na vysokých kmeňoch vztýčené a stužkami bohato ozdobené stromčeky, ktoré sa hrdo týčili na bránach mladých slečien. Hurbanovský majáles sa tiež niesol v duchu zábavy, veselosti a jari. Symbol jari – májový strom pomohli umiestniť do stredu námestia dobrovoľní hasiči, mestskí policajti ako aj niektorí silní oteckovia. Predtým ho ale farebnými stužkami ozdobili deti.

Kultúrny program začala dychovka z Kolárova. Po príhovore primátora mesta Mgr. Petra Závodského nasledovalo vystúpenie domácich folkloristov, Rosničky a Belló z miestnych základných škôl. Hosťom večera bola folklórna skupina Vad virág z družobného maďarského mesta Pápa. Malí či veľkí, starí či mladí, všetci sa dobre bavili, pospevovali, nenápadne podupkávali nohami. Pre deti snáď najatraktívnejšie bolo niesť si vlastný lampiónik v lampiónovom sprievode, do ktorého sa každý mohol zapojiť a zaspomínať na krásne staré tradičné časy. Nechýbali ani obľúbené a tradičné dobroty, ako klobáska, pečené mäsko, trdelníky, kofola a pivko. Jediné, čo znepríjemnilo celé popoludnie a večer, bol dážď. Napriek tomu majáles sa vydaril a krásny mesiac lásky plný zaujímavých podujatí môže začať. Tak si ho všetci užívajme.


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 23. máj 2019, 10:35 hod. | Web@Social Media Administrator