MDŽ – Ženy v Bohatej slávili svoj sviatok

MDŽ 2020_565px

Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čaro i krásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez žien by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd, či ako srdce bez lásky.

8. marec – Medzinárodný deň žien je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 newyorských krajčírok v roku 1908, ktoré bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Tento sviatok si každoročne pripomínajú aj členky Únie žien v Bohatej. V nedeľu, 8.marca, sa v kultúrnom dome v Bohatej zišlo takmer 35 členiek, aby si pri príjemnom posedení pripomenuli svoj sviatok. Po úvodných slovách predsedníčky Márie Gyarmatiovej kyticu kvetov vo forme básní, piesní, tancov a scénok odovzdali žiaci miestnych základných škôl a základnej umeleckej školy. Po milom kultúrnom programe všetkým ženám, dievčatám, matkám i slečnám zaželal krásny sviatok žien primátor mesta Peter Závodský. Po zhodnotení činnosti za rok 2019 a finančnej správe nasledovali družné rozhovory pri chutných zákuskoch a káve. Každá členka Únie žien si ako spomienku na tento deň odniesla domov praktickú pomôcku do domácnosti.

Želáme našim ženám pevné zdravie, veľa radosti a spokojnosti v rodinách a ešte mnoho úspechov v práci Únie žien.


Fotogaléria


Zverejnené dňa: 8. marec 2020, 9:21 hod. | Web@Social Media Administrator