Umelci sa dohodli na partnerskej spolupráci pri realizácii medzinárodných galerijných výstav | Hurbanovo (SR), Lovran (HR)

lovran-poster


/Lovran, február 2018/ Na pozvanie primátora mesta Lovran Bojana Simoniča navštívila v dňoch 3. až 5. februára 2018 delegácia nášho mesta Hurbanova partnerské mesto Lovran. Súčasťou pracovnej cesty bola okrem návštevy galérie Laurus aj účasť na veľkolepom tradičnom karnevale v meste Lovran a Opatija. Tieto karnevaly sú predprípravou na najväčší karneval v Európe, v Rijeke.

/Hurbanovo, december 2017/ Pri príležitosti slávnostného zahájenia fotovýstavy chorvátskeho fotografa Edvarda sme 15. decembra 2017 privítali v Hurbanove delegátov z partnerského mesta Lovran.

Počas ich pobytu sa zúčastnili galaprogramu v ZŠ s MŠ Árpáda Festyho, ktorý bol venovaný pamiatke významného maliara a rodáka Árpáda Fesztyho, navštívili Základnú umeleckú školu a tiež spoločný ateliér akademickej sochárky Rozálie Darázsovej a maliarky Magdalény Serbákovej.

Myšlienka užšej spolupráce umelcov inšpirovala k návrhu partnerskej spolupráce. Diela našich umelkýň by tak mohli byť vystavované v chorvátskej galérii Laurus.


Fotogaléria
(celú fotogalériu nájdete v našej Fotogalérii webových stránok mesta)

FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 2. marec 2018, 14:33 hod. | Web@Social Media Administrator