Stretnutie „senior tance“ | 11. apríl 2022

773x263_stretnutie_senior_tanec


Dňa 11. apríla sa v priestoroch veľkej sály Domu kultúry v Hurbanovo konalo nevšedné stretnutie, stretnutie tanečníčok Seniorských tancov nášho okresu. Svojou účasťou podujatie podporili a primátor nášho mesta, Peter Závodský a zástupkyňa primátora Mária Hamranová.


Ako vieme a často opakujeme, seniorské tance patria medzi športovú činnosť s heslom: pohyb, radosť a tréning mozgu. V západoeuropských štátoch funguje už 45 rokov a je natoľko populárny, že má aj svetovú organizáciu s 15 členskými štátmi, ktorí trojročne usporiadajú svoj svetový kongres (“International Senior Dance Congress”). Do susedného Maďarska sa dostal cez Rakúsko pred pár rokmi a stal sa hitom hlavne medzi seniormi. Na Slovensku sú seniorky okresu Komárno prvé lastovičky, ale veríme, že sa táto forma športu rozšíri aj na Slovensku. Na Slovensku sú zatiaľ len 3 certifikované lektorky, ktoré svoje oprávnenie vyučovať tento šport získali v Budapešti. Prvou z nich bola Andrea Tornóczy Nagy, vedúca skupín seniorských tancov v Kolárove a Komárne, ktorá s potešením súhlasila s usporiadaním tohto stretnutia. Okrem nich sa stretnutia zúčastnili aj tanečníčky z Bátorových Kosíh, z Marcelovej, a domáce z Hurbanova, z Bohatej a z Martoviec, ktoré toto stretnutie vymysleli a zorganizovali. Tieto seniorky pravidelne precvičuje Margita Lelovičová.

Celkovo sa podujatia zúčastnilo vyše 80 senioriek, ktoré od 14,00 hod. do 18,0 hod. nielen precvičovali ale aj nacvičovali nové tanečné choreografie. Počas krátkych prestávok diskutovali o rodinách ale hlavne o nácvikoch nových tanečných kreácií. Želáme im veľa zdravia, energie a entuziazmu pri nových tancoch.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


Zverejnené dňa: 18. apríl 2022, 10:54 hod. | Web@Social Media Administrator