K vreckovým krádežiam a krádežiam osobných vecí počas nákupov dochádza v tomto období vo zvýšenej miere. Dajte si pozor na vreckárov!

K vreckovým krádežiam a krádežiam osobných vecí počas nákupov dochádza v tomto období vo zvýšenej miere z dôvodu, že v obchodných centrách a supermarketoch sa pohybuje oveľa viac ľudí ako počas bežného roka. V tomto období ľudia nosia pri sebe väčšiu finančnú hotovosť, čo sa snažia využiť páchatelia pohybujúci sa v obchodoch, kde si vytipujú svoje obete a následne využijú chvíľku ich nepozornosti a častokrát ich okradnú o značnú finančnú hotovosť, alebo o hodnotné osobné veci.

Z tohto dôvodu by sme chceli upozorniť občanov, aby v tomto preveľkonočnom období počas nákupov venovali zvýšenú pozornosť svojim osobným veciam a finančnej hotovosti a to tým, že si nebudú odkladať do nákupných vozíkov a košíkov kabelky a príručné tašky, ale mali ich pri sebe alebo pod dohľadom, čím znemožnia páchateľom, aby ich okradli.

 

Niekoľko dobrých rád:

  1. Ak nosíme peňaženku v oblečení, vždy je treba využiť vnútorné vrecko saka alebo kabátu, ktoré sa dá zapnúť. Prax potvrdzuje, že sa osvedčili taštičky na doklady a na peniaze zavesené na krku pod oblečením. Na druhej strane sa príliš neodporúčajú kapsičky na opaskoch, ktoré sú vreckovými zlodejmi ľahko dosiahnuteľné bez toho, aby sme pri krádeži pocítili akúkoľvek manipuláciu s nimi.
  2. Aj  keď máme peňaženku riadne uschovanú, vždy si ju prekontrolujeme, ak do nás niekto vrazí, alebo ak sa na nás niekto tlačí v rade alebo v dave.
  3. Ak nosíme peňaženku v príručnej batožine (kabelka, taška, plecniak), vždy by mala byť vo vnútornom priestore, najlepšie  v samostatne uzatvárateľnom oddelení. Bočné vrecká na kabelkách, či taškách vedia vreckoví zlodeji otvoriť bez toho, aby sme čokoľvek pocítili.
  4. Za úvahu stojí aj oddelené nosenie peňazí a dokladov. Takú samozrejmosť, že pri kreditných kartách nesmieme nosiť napísaný PIN kód, netreba ani spomínať.
  5. Po zaparkovaní motorového vozidla odporúčame skontrolovať, či sme vozidlo uzamkli a nenechali vo vozidle viditeľne položené cennosti, resp. doklady.

 

*Nedajme zlodejom šancu!*

 

Krásne a bezstarostné prežitie veľkonočných sviatkov Vám praje
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Komárne.

pplk. Mgr. Dušan Dragúň
riaditeľ


Zverejnené dňa: 26. marec 2018, 13:14 hod. | Web@Social Media Administrator