Westernové preteky nadchli milovníkov koní, zažiť ste mohli atmosféru Divokého západu | Report 2022

773x263_western_2022


V Hurbanove, v mestskej časti Bohatá sa 13. augusta 2022 konali tradičné preteky vo westernovom jazdení, súťažilo sa o cenné body v rámci Putovného pohára vo westernovom jazdení ako aj O bohatskú podkovu.


Občianske združenie Priatelia koní a westernu Hurbanovo – Bohatá pripravili pre súťažné dvojice ale aj pre záujemcov už v poradí 17. ročník westernových pretekov “O bohatskú podkovu 2022″. Preteky sa konali na vynovenom Ranči Wanted Star (bývalá Mácsik farma). Organizátori vybavili aj krásne, slnečné a teplé počasie. Na preteky sa registrovalo takmer 30 jazdeckých dvojíc, ktorí mohli súťažiť v disciplínach Pole bendig, Barrel race a Ranč proti ranču. Tentokrát sa Memoriál za DJ Zoliho konala disciplína Barel Race junior. Pre návštevníkov podujatia boli pripravené slnečníky, dobroty v bufete, osviežujúca voda. Pre záujemcov členovia miestneho spolku červeného kríža poskytovali poradenstvo v oblasti zdravia, merali tlak krvi, saturáciu kyslíka, hladinu cukru a cholesterolu. Okrem toho zdravotné sestričky poskytovali aj odbornú zdravotnú pomoc v prípade úrazu jazdcov. Pre pobavenie veľkých i malých sprievodný program zabezpečovali členovia združenia Tormenta z Nitry, kde nechýbali ukážky lukostreľby, historického šermu, dobového oblečenia, spoločné fotografovanie v rytierskych oblečeniach. Diváci rozložení okolo arény počas celého dňa fandili a potleskom povzbudzovali všetkých jazdcov. Pre najlepšieho jazdca si organizátori vďaka sponzorovi pripravili špeciálnu cenu, krásneho dvojkolesového červeného tátoša. Odniesť si ho mohol ,,NAJ JAZDEC”, čiže jazdecká dvojica, ktorá získala najnižší súčet časov zo všetkých štyroch jazdách ( Pole bending 2x a Barrel race 2x), bez ohľadu na kategóriu. Teda nestačilo byť len rýchly v jednom kole, ale potrebné bolo zabehnúť 4 najlepšie časy bez trestných sekúnd. Krásny bicykel si na týchto pretekoch vyjazdila Barbora Beláková. Jazdci, ktorí nezískali umiestnenie, neodišli domov s prázdnymi rukami. Každý dostal fľašku na vodu s logami občianskeho združenia a miestneho ranču.

Vďaka patrí všetkým jazdcom za krásne a férové preteky, organizátorom za prípravu veľkolepého podujatia, divákom a rodinným príslušníkom za spríjemnenie atmosféry podujatia a v neposlednej miere sponzorom bez ktorých by sa podujatie nemohlo realizovať.


Výsledky prikladáme v tabuľkách.


Fotogaléria

CELÁ FOTOGALÉRIA

 


plagat2022_final


Zverejnené dňa: 31. august 2022, 13:49 hod. | Web@Social Media Administrator