Aj Hurbanovo bude mať tematický park: Odkazovať bude na banský objekt v Maďarsku

sidlisko-01

V Hurbanove vyrastie nový interaktívny tematický park. Bude replikou banského ťažobného objektu typického pre obec Kisbér v Maďarsku. Výstavba parku v Hurbanove je súčasťou projektu s názvom Cultplay, v rámci ktorého sa na Slovensku i v Maďarsku postavia ihriská v podobe historických pamiatok.

Známy projekt Cultplay

Projekt je zameraný na inovatívne využitie kultúrneho dedičstva a bude sa realizovať aj v mestách Nové Zámky, Komárno, Kolárovo, Šaľa a v obci Svodín. V Maďarsku vzniknú tematické parky s replikami slovenských historických pamiatok v mestách Tata, Komárom, Oroszlány a Kisbér. Hurbanovský park bude replikou banského ťažobného objektu typického pre obec Kisbér v Maďarsku.

Tip na článok: CULTPLAY – Vytvorenie interaktívnych tematických prvkov, inovatívne použitie kultúrneho dedičstva

Európska únia (EÚ) vyčlenila na realizáciu projektu Cultplay viac ako 2,4 milióna eur. Náklady na výstavbu tematického parku v Hurbanove sú vyčíslené na takmer 190-tisíc eur. Ako informovala radnica, nenávratný príspevok, ktorý mesto získa, bude vo výške viac ako 177-tisíc eur.

Objekty Cultplay sú tematické parky, ktoré sa po ich výstavbe budú využívať ako detské ihriská. Ich súčasťou budú aj rozšírené informácie o ostatných atrakciách v partnerských obciach dostupné formou internetovej aplikácie v slovenčine, maďarčine a angličtine. Každý z parkov bude do pozornosti návštevníkov odporúčať iný park, aby tak prilákal návštevníkov z rôznych regiónov.


Článok bol publikovaný na stránkach Novezamky.dnes24.sk:
https://novezamky.dnes24.sk/aj-hurbanovo-bude-mat-tematicky-park-odkazovat-bude-na-bansky-objekt-v-madarsku-303263

autor článku: Anton Hrachovský


Zverejnené dňa: 10. júl 2018, 8:42 hod. | Web@Social Media Administrator