Členovia výtvarnej skupiny Artklub Hurbanovo predstavili svoje umelecké diela v družobnom chorvátskom meste Lovran (HR)

vystava-post

Dohoda o partnerstve a spolupráci, ktorú Mesto Hurbanovo a Obec Lovran podpísali dňa 31. marca 2017, vytvára na medzinárodnej úrovni priestor pre utváranie, rozvíjanie a posilňovanie vzťahov vzájomne príbuzných inštitúcií, organizácií a asociácií, ako aj individuálnych osôb.


/Lovran, 12. marec 2019/ V chorvátskej galérii Laurus v meste Lovran sa 12. marca 2019 konalo slávnostné otvorenie medzinárodnej galerijnej výstavy členov výtvarnej skupiny ARTKLUB HURBANOVO. Vernisáž výstavy otvoril spevácky zbor KUD Lovor z Lovranu.

Tip na článok: 2. marec 2018 | Umelci sa dohodli na partnerskej spolupráci pri realizácii medzinárodných galerijných výstav | Hurbanovo (SR), Lovran (HR)

Vystavujúcich umelcov zo Slovenska predstavil Gergely Ágoston. Akademická sochárka Rozália Darázsová, predsedníčka Artklubu Hurbanovo, vystavuje bronzové plakety s tematikou prírody, radosti a humoru. Magdaléna Serbáková stvárnila do svojich diel zážitky a umelecké inšpirácie starého mesta, ktoré prežili počas vlaňajšieho letného pobytu v Lovrane. Gabriela Godová predstavuje svoje úchvatné keramické experimenty, kde hravou formou skúša rôzne prístupy k spracovaniu hliny i jej dotváraniu glazúrami. Daniel Szalai na svojich abstraktných kompozíciách predstavuje mnohokrát optické i psychologické obrazce vytvorené dekolážou. Juraj Svitek svoje obrazy maľoval na plátno, kde zobrazuje nielen hudobníkov, ale aj výjavy z prírody. Medzi vystavujúcimi sú aj maľby Tímei Golasz, umelecké smalty Emőky Szilva a Ilony Szilva, i veľkoformátové portréty van Gogha od Józsefa Szilvu.

Návštevu galerijnej výstavy členov výtvarnej skupiny ARTKLUB HURBANOVO si môžu miestni a zahraniční hostia naplánovať na celý marcový mesiac, najneskôr však do 3. apríla 2019.


Fotogaléria
(celú fotogalériu nájdete v našej Fotogalérii webových stránok mesta)

FOTOGALÉRIA


Zverejnené dňa: 26. marec 2019, 10:27 hod. | Web@Social Media Administrator